Epson EB-L1750U Projektor til stort spillested 15000 ANSI lumens 3LCD WUXGA (1920x1200) Hvid
Varenummer: V11H892040
3LCD, 1920x1200, 16:10, 10500-15000 lum, HDBaseT, BNC, HDMI, DVI, VGA, LAN, RS-232C, USB 2.0, HD-SDI, 586x492x211 mm
Mere information
    Laserskarpe billeder
    4K-forbedring
    Fleksibel placering
    Alsidig ny software
  • Projektør
    Projektor lysstyrke 15000 ANSI lumens
    Projektionsteknologi 3LCD
    Projektor indbygget opløsning WUXGA (1920x1200)
    Kontrastforhold (typisk) 2000:1
    Naturligt aspektforhold 16:10
    Skærmstørrelse kompatibilitet 1524 - 12700 mm (60 - 500")
    Projiceringsafstand 1,99 - 27,77 m
    Projektionsafstand (bred) 2 - 17,2 m
    Projektionsafstand (tele) 3,3 - 27,8 m
    Kontrastforhold (dynamisk) 2500000:1
    Antal farver 1,07 milliarder farver
    Projektor lysstyrke (økonomisk tilstand) 10500 ANSI lumens
    Projektorens lysstyrke (portrættilstand) 15000 ANSI lumens
    Trapezkorrektion, horisontal -30 - 30°
    Trapezkorrektion, vertikal -45 - 45°
    Matrix størrelse 2,62 cm (1.03")
    Lyskilde
    Lyskilde type Laser
    Levetid for lyskilde 20000 t
    Levetid for lyskilde (økonomisk tilstand) 30000 t
    Linsesystem
    Fokus Automatisk
    Brændviddeområde 36 - 57.35 mm
    Blændeområde (F-F) 1,8 - 2,5
    Zoom kapacitet Ja
    Zoom type Automatisk
    Zoomforhold 1.6:1
    Throw-forhold 1.57 - 2.56:1
    Horisontalt område for optisk linseforskydning -18 - 18%
    Vandret område for optisk linseforskydning -60 - 60%
    Positionshukommelse for objektiv 10
    Udskifteligt objektiv Ja
    Video
    Full HD Ja
    3D Ingen
    Porte & Grænseflader
    Antal VGA-porte (D-sub) 2
    Antal HDMI-porte 1
    Sammensat videoindgang 0
    Komponentvideo (YPbPr/YCbCr) indgang 0
    DVI-port Ja
    Lyd (L, R) indgang 0
    Seriel grænsefladetype RS-232C
    HDMI- stiktype Fuld størrelse
    Antal af S-video-indgange 0
    HDBaseT-port Ja
    Antal USB 2.0-porte 0
    Antal USB 2.0 Type-B porte 1
    Pc lydindgang Ja
    PC-lydudgang Ja
    BNC-indgangsporte 1
    Netværk
    Ethernet LAN Ja
    Wi-Fi Ingen
    Ethernet LAN-porte (RJ-45) 1
    Lagring
    Indbygget kortlæser Ingen
    Funktioner
    Støjniveau 40 dB
    Støjniveau (økonomisk tilstand) 32 dB
    Oprindelsesland Kina
    Beskyttelse af adgangskode Ja
    Multimedie
    Indbyggede højttaler(e) Ingen
    Design
    Produkttype Projektor til stort spillested
    Produktfarve Hvid
    Placering Loft
    Slot til kabellås Ja
    Kabellåseslids type Kensington
    Display
    Indbygget skærm Ingen
    Strømstyring
    Strømkilde Vekselstrøm
    Strømforbrug (typisk) 1024 W
    Strømforbrug (standby) 0,3 W
    Strømforbrug (maks.) 1024 W
    Strømforbrug (økonomi tilstand) 647 W
    Vekselstrømsindgangsspænding 100-240 V
    Vekselstrømsindgangsfrekvens 50 - 60 Hz
    Software
    Softwaresupport via: AMX, Crestron (Network), Extron
    Driftsbetingelser
    Opbevaringstemperatur (T-T) -10 - 60 °C
    Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 20 - 80%
    Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) 10 - 90%
    Vægt & størrelser
    Vægt 24,1 kg
    Bredde 586 mm
    Dybde 492 mm
    Højde 211 mm
    Pakkebredde 750 mm
    Pakkedybde 780 mm
    Pakkehøjde 325 mm