TP-Link TL-MR100-OUTDOOR wireless router Fast Ethernet Single-band (2.4 GHz) 4G White
Varenummer: TL-MR100-OUTDOOR
TP-Link TL-MR100-OUTDOOR. WAN forbindelsestype: RJ-45. Wi-Fi-bånd: Enkelt band (2,4 GHz), Bedste Wi-Fi standard: Wi-Fi 4 (802.11n), WLAN dataoverførselshastighed (maks): 300 Mbit/s. Ethernet LAN-grænsefladetype: Hurtigt ethernet, Ethernet LAN-datahastigheder: 100 Mbit/s, Kabelteknologi: 10/100Base-T(X). Generering af mobilnetværk: 4G, 3G standard: HSPA, HSPA+, UMTS, 4G standard: LTE-TDD & LTE-FDD. Sikkerhedsalgoritmer: WPA, WPA-PSK, WPA2, WPA2-PSK
Mere information
  • Dependable 4G Wi-Fi Internet Connectivity
    Durable Outdoor Design for Stable Performance
    Engineered for extreme environments, TL-MR100-Outdoor features IP65 waterproofing, operates from -30°C to 60°C, and 6kV lightning & 15kV ESD protection. Maintains uninterrupted connectivity in harsh weather conditions, delivering stable outdoor network performance.
    Versatile Installation for Diverse Environments
    PoE/DC Power Support: Simplified Outdoor Setup
    Easy Setup and Management
  • WAN-forbindelse
    Ethernet WAN Ja
    DSL WAN Ja
    SIM-kort slot Ja
    3G/4G kompatibilitet USB-modem Ingen
    WAN forbindelsestype RJ-45
    Trådløse LAN funktioner
    Wi-Fi-bånd Enkelt band (2,4 GHz)
    Bedste Wi-Fi standard Wi-Fi 4 (802.11n)
    WLAN dataoverførselshastighed (maks) 300 Mbit/s
    Wi-Fi-standarder 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
    Netværk
    Ethernet LAN Ja
    Ethernet LAN-grænsefladetype Hurtigt ethernet
    Ethernet LAN-datahastigheder 100 Mbit/s
    Kabelteknologi 10/100Base-T(X)
    Netværksstandarder IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n
    Portvideresendelse Ja
    Port udløsning Ja
    Dynamisk DNS (DDNS) Ja
    Trådløs radio Ja
    Ækvivalent isotropisk strålet effekt (EIRP) (@IEEE 802.11n) 20 dBmW
    Modtager, følsomhed 11g 54M: -74 dBm 11n HT20: -73 dBm 11n HT40: -70 dBm
    Mobilt netværk
    Generering af mobilnetværk 4G
    3G Ja
    4G Ja
    3G standard HSPA, HSPA+, UMTS
    4G standard LTE-TDD & LTE-FDD
    Understøttelse af 4G-bånd 700,800,850,900,1800,2100,2600 MHz
    Understøttelse af 3G-bånd 850,900,2100 MHz
    Porte & Grænseflader
    Ethernet LAN-porte (RJ-45) 1
    USB-port Ingen
    DC-in-stik Ja
    Administrationsfunktioner
    Wi-Fi-multimedie (WMM)/(WME) Ja
    Trådløs statistik Ja
    Knap til nulstilling Ja
    Sikkerhed
    Sikkerhedsalgoritmer WPA, WPA-PSK, WPA2, WPA2-PSK
    Firewall Ja
    Gæsteadgang Ja
    Stateful Packet Inspection (SPI) Ja
    Planlægningsadgang Ja
    Filtrering af MAC-adresser Ja
    IP-adresse filtrering Ja
    Understøttelse af DMZ Ja
    Protokoller
    DHCP-klient Ja
    DHCP-server Ja
    Universal Plug and Play (UPnP) Ja
    Understøttede netværksprotokoller IPv4, IPv6
    Design
    Produktfarve Hvid
    Kan monteres på væggen Ja
    Kode for international beskyttelse (IP) IP65
    Tænd-/slukkontakt Ja
    Godkendelser
    Certificering CE, RoHS
    Emballage indhold
    Kabler inkluderet LAN (RJ-45)
    PoE-injektor medfølger Ja
    Monteringssæt Ja
    Hurtig installationsvejledning Ja
    Antenne
    Antennedesign Ekstern
    Antenner, antal 2
    Funktioner
    Firmware kan opgraderes Ja
    Strømstyring
    Strømkilde type DC, PoE
    Udgangsspænding 12 V
    Udgangsstrøm 1 A
    Strøm over Ethernet (PoE) Ja
    Power over Ethernet (PoE) spænding 48 V
    Driftsbetingelser
    Driftstemperatur (T-T) -30 - 60 °C
    Opbevaringstemperatur (T-T) -40 - 70 °C
    Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 10 - 90%
    Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) 5 - 90%
    Vægt & størrelser
    Bredde 226,6 mm
    Dybde 100 mm
    Højde 54,7 mm