Samsung S32FG816SU computerskærm 81,3 cm (32") 3840 x 2160 pixel 4K Ultra HD OLED Sølv
Varenummer: LS32FG816SUXEN
Samsung S32FG816SU. Skærm diagonal: 81,3 cm (32"), Skærmopløsning: 3840 x 2160 pixel, HD-type: 4K Ultra HD, Skærmteknologi: OLED, Responstid: 0,03 ms, Naturligt aspektforhold: 16:9, Synsvinkel, horisontal: 178°, Synsvinkel, vertikal: 178°. Indbygget USB-hub, USB-hub-version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). VESA montering, Højdejustering. Produktfarve: Sølv
Mere information
Bedst sælgende i Skærme
  • Display
    Skærm diagonal 81,3 cm (32")
    Skærmopløsning 3840 x 2160 pixel
    Naturligt aspektforhold 16:9
    Skærmteknologi OLED
    Berøringsskærm Ingen
    HD-type 4K Ultra HD
    Paneltype OLED
    Responstid 0,03 ms
    Skærm form Flad
    Kontrastforhold (typisk) 1000000:1
    Maksimal opdateringshastighed 240 Hz
    Vis antal farver 1 milliard farver
    LED-baggrundsbelysning Ingen
    Skærmens lysstyrke (typisk) 250 cd/m²
    Vis lysstyrke (min.) 200 cd/m²
    Målingstype af responstid GTG (Gray to Gray)
    Synsvinkel, horisontal 178°
    Synsvinkel, vertikal 178°
    Synlig størrelse, horisontal 69,9 cm
    Synlig størrelse, vertikal 39,5 cm
    High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
    Standard for farveskala DCI-P3
    Farveområde 99%
    Kvantepunktsfarveteknologi Ja
    Præstation
    NVIDIA G-SYNC Ingen
    AMD FreeSync Ja
    AMD FreeSync-type FreeSync Premium Pro
    Flimmerfri teknologi Ja
    Spilfunktioner Super Arena Gaming UX, Super Ultrawide GameView
    Multimedie
    Indbyggede højttaler(e) Ingen
    Indbygget kamera Ingen
    Indbygget mikrofon Ingen
    Design
    Markedspositionering Spil
    Produktfarve Sølv
    Farve Sølv
    Porte & Grænseflader
    Indbygget USB-hub Ja
    HDMI Ja
    Udgang til hovedtelefoner Ja
    USB-hub-version 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
    Antal USB Type-B opstrømsporte 1
    Antal USB type-A downstream-porte 2
    Antal VGA-porte (D-sub) 0
    Antal HDMI-porte 2
    HDMI-version 2.1
    Antal DisplayPorts 1
    DisplayPort-version 1.4
    Antal mini DisplayPorts 0
    Netværk
    Wi-Fi Ingen
    Ethernet LAN Ingen
    Ergonomisk
    VESA montering Ja
    Højdejustering Ja
    Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
    Justerbar højde (maks.) 12 cm
    Akse Ja
    Pivot vinkel -92 - 92°
    Drejelig Ja
    Drejevinkel område -30 - 30°
    Hældningsindstilling Ja
    Hældningsvinkelområde -2 - 25°
    Billede-i-billede Ja
    Skærmvisning (OSD) Ingen
    Strømstyring
    Energieffektivitetsklasse (SDR) G
    Energieffektivitetsklasse (HDR) G
    Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 38 kWh
    Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 46 kWh
    Strømforbrug (typisk) 38 W
    Strømforbrug (standby) 0,5 W
    Strømforbrug (maks.) 180 W
    Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
    Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
    Strømforsyningstype Ekstern
    Energieffektivitetsskala A til G
    Driftsbetingelser
    Driftstemperatur (T-T) 10 - 40 °C
    Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 10 - 80%
    Vægt & størrelser
    Bredde (med stativ) 719,7 mm
    Dybde (med stativ) 263,5 mm
    Højde (med stativ) 584,6 mm
    Vægt (med stativ) 8,4 kg
    Bredde (uden stativ) 719,7 mm
    Dybde (uden stativ) 49,2 mm
    Højde (uden stativ) 414,7 mm
    Vægt (uden stativ) 5,3 kg
    Emballeringsdata
    Stativ type HAS-stativ
    Pakkebredde 815 mm
    Pakkedybde 530 mm
    Pakkehøjde 200 mm