Samsung S27FG902XU computerskærm 68,6 cm (27") 3840 x 2160 pixel 4K Ultra HD LED Sølv
Varenummer: LS27FG902XUXEN
Samsung S27FG902XU. Skærm diagonal: 68,6 cm (27"), Skærmopløsning: 3840 x 2160 pixel, HD-type: 4K Ultra HD, Skærmteknologi: LED, 3D, Responstid: 1 ms, Naturligt aspektforhold: 16:9, Synsvinkel, horisontal: 178°, Synsvinkel, vertikal: 178°. Indbyggede højttaler(e). Indbygget USB-hub. VESA montering, Højdejustering. Produktfarve: Sølv
Mere information
Bedst sælgende i Skærme
  • Game in a whole new dimension
    Glasses-free 3D Experience
    Unlock new dimensions of your favorite content with AI
    AI 3D Video Conversion
    Dive smoothly into 3D worlds
    Odyssey 3D HUB
    Enrich your sound experience
    Spatial Audio
    Light up the world beyond the screen
    Edge Lighting
    Enjoy stutter-free control for smooth gameplay
    165Hz Refresh Rate & 1ms Response Time
    Stay ahead of the competition with a steady 165Hz refresh rate and near-instant 1ms response time (GtG). Catch movements in real-time with minimized lag for sharp precision and ultra-smooth, unbeatable gameplay.
    Get smooth action without disruption
    G-Sync Compatible
  • Display
    Skærm diagonal 68,6 cm (27")
    Skærmopløsning 3840 x 2160 pixel
    Naturligt aspektforhold 16:9
    Skærmteknologi LED
    Berøringsskærm Ingen
    HD-type 4K Ultra HD
    Paneltype IPS
    Responstid 1 ms
    Skærm form Flad
    Kontrastforhold (typisk) 1000:1
    Maksimal opdateringshastighed 165 Hz
    Vis antal farver 1 milliard farver
    Skærmens lysstyrke (typisk) 350 cd/m²
    Vis lysstyrke (min.) 280 cd/m²
    Målingstype af responstid GTG (Gray to Gray)
    Synsvinkel, horisontal 178°
    Synsvinkel, vertikal 178°
    Skærm diagonal (metrisk) 68,6 cm
    High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
    HDR-teknologi (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10+ Gaming (HDR10 Plus Gaming)
    sRGB-dækning (typisk) 99%
    3D Ja
    Præstation
    NVIDIA G-SYNC Ja
    AMD FreeSync Ja
    NVIDIA G-SYNC-type G-SYNC Compatible
    AMD FreeSync-type FreeSync Premium
    Flimmerfri teknologi Ja
    Lav Blue Light teknologi Ja
    Spiltilstand Ja
    Spilfunktioner Ultrawide GameView
    Understøttede Windows-operativsystemer Windows 11
    Multimedie
    Indbyggede højttaler(e) Ja
    Indbygget kamera Ingen
    Antal højttalere 2
    Udgangseffekt (RMS) 10 W
    Design
    Markedspositionering Spil
    Produktfarve Sølv
    Farvenavn Mercury Silver
    Farve Sølv
    Porte & Grænseflader
    Indbygget USB-hub Ja
    HDMI Ja
    Udgang til hovedtelefoner Ingen
    USB upstream port type USB Type-B
    Antal upstream-porte 1
    Antal USB type-A downstream-porte 2
    Antal HDMI-porte 2
    Antal DisplayPorts 1
    HDCP Ja
    HDCP-version 2.2
    Ergonomisk
    VESA montering Ja
    Slot til kabellås Ingen
    Højdejustering Ja
    Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
    Kan monteres på væggen Ja
    Justerbar højde (maks.) 12 cm
    Akse Ja
    Pivot vinkel -92 - 92°
    Hældningsindstilling Ja
    Hældningsvinkelområde -3 - 15°
    Billede-i-billede Ja
    Sort eQualizer funktion Ja
    Strømstyring
    Energieffektivitetsklasse (SDR) F
    Energieffektivitetsklasse (HDR) G
    Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 26 kWh
    Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 44 kWh
    Strømforbrug (typisk) 26,1 W
    Strømforbrug (standby) 0,5 W
    Strømforbrug (maks.) 78 W
    Strømforbrug (slukket) 0,3 W
    Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
    Strømforsyningstype Ekstern
    Energieffektivitetsskala A til G
    Driftsbetingelser
    Driftstemperatur (T-T) 0 - 40 °C
    Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 10 - 80%
    Vægt & størrelser
    Bredde (med stativ) 614,1 mm
    Dybde (med stativ) 203,3 mm
    Højde (med stativ) 541,5 mm
    Vægt (med stativ) 7,5 kg
    Bredde (uden stativ) 614,1 mm
    Dybde (uden stativ) 46 mm
    Højde (uden stativ) 372,2 mm
    Vægt (uden stativ) 4,7 kg
    Emballeringsdata
    Pakkebredde 834 mm
    Pakkedybde 434 mm
    Pakkehøjde 133 mm