Philips 5000 series 34E1C5600HE/00 computerskærm 86,4 cm (34") 3440 x 1440 pixel 4K Ultra HD LED Sort
Varenummer: 34E1C5600HE/00
Monitor 34E1C5600HE LCD-skærm
Mere information
Bedst sælgende i Skærme
  • Display
    Skærm diagonal 86,4 cm (34")
    Skærmopløsning 3440 x 1440 pixel
    Naturligt aspektforhold 21:9
    Skærmteknologi LED
    Berøringsskærm Ingen
    HD-type 4K Ultra HD
    Paneltype VA
    Responstid 4 ms
    Skærm form Kurvet
    Kontrastforhold (typisk) 3000:1
    Maksimal opdateringshastighed 100 Hz
    Vis antal farver 16.7 millioner farver
    Type af baggrundslys W-LED
    Skærmens lysstyrke (typisk) 300 cd/m²
    Antirefleksskærm Ja
    Bedømmelse af skærmkrumning 1500R
    Billedformat 21:9
    Dynamisk kontrastforhold marketing navn Mega Infinity DCR
    Synsvinkel, horisontal 178°
    Synsvinkel, vertikal 178°
    Responstid (hurtig) 1 ms
    Pixel pitch 0,23175 x 0,23175 mm
    Pixeltæthed 109,68 ppi
    Horisontal scanningsområde 30 - 160 kHz
    Vertikalt scanningsområde 48 - 100 Hz
    Synlig størrelse, horisontal 79,7 cm
    Synlig størrelse, vertikal 33,4 cm
    Skærm diagonal (metrisk) 86,36 cm
    DDC/CI Ja
    Tågehastighed 25%
    Overfladehårdhed 3H
    sRGB-dækning (typisk) 123,24%
    NTSC-dækning (typisk) 99,25%
    Vis sRGB Ja
    Præstation
    NVIDIA G-SYNC Ingen
    AMD FreeSync Ingen
    Understøttelse af VESA Adaptive Sync Ja
    Komponent video synkronisering Separate sync
    Flimmerfri teknologi Ja
    Lav Blue Light teknologi Ja
    Multimedie
    Indbyggede højttaler(e) Ja
    Indbygget kamera Ja
    Antal højttalere 2
    Udgangseffekt (RMS) 5 W
    Megapixel 5 MP
    Indbygget mikrofon Ja
    Design
    Markedspositionering Hjem
    Produktfarve Sort
    Porte & Grænseflader
    Indbygget USB-hub Ja
    HDMI Ja
    USB-hub-version 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
    USB strømforsyning Ja
    USB strømforsyning op til 65 W
    Antal HDMI-porte 1
    HDMI-version 2.0
    Antal DisplayPorts 1
    DisplayPort-version 1.2
    Lydudgang Ja
    HDCP Ja
    HDCP-version 1.4/2.2
    Ergonomisk
    VESA montering Ja
    Slot til kabellås Ja
    Højdejustering Ja
    Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
    Kabellåseslids type Kensington
    Justerbar højde (maks.) 13 cm
    Hældningsindstilling Ja
    Hældningsvinkelområde -5 - 20°
    Billede-i-billede Ja
    Skærmvisning (OSD) Ja
    Antal OSD sprog 21
    Plug and play Ja
    LED-indikatorer Drift, Standby
    Strømstyring
    Energieffektivitetsklasse (SDR) G
    Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 43 kWh
    Strømforbrug (typisk) 57 W
    Strømforbrug (standby) 0,5 W
    Strømforbrug (slukket) 0,3 W
    Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
    Vekselstrømsindgangsfrekvens 50 - 60 Hz
    Strømforsyningstype Intern
    Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) 1172087
    Driftsbetingelser
    Driftstemperatur (T-T) 0 - 40 °C
    Opbevaringstemperatur (T-T) -20 - 60 °C
    Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 20 - 80%
    Driftshøjde 0 - 3658 m
    Ikke-drift højde 0 - 12192 m
    Vægt & størrelser
    Bredde (med stativ) 808 mm
    Dybde (med stativ) 281 mm
    Højde (med stativ) 557 mm
    Vægt (med stativ) 9,29 kg
    Bredde (uden stativ) 808 mm
    Dybde (uden stativ) 111 mm
    Højde (uden stativ) 381 mm
    Vægt (uden stativ) 7,16 kg
    Emballeringsdata
    Pakkebredde 980 mm
    Pakkedybde 226 mm
    Pakkehøjde 519 mm
    Pakkevægt 12,4 kg
    Emballage indhold
    Stativ inkluderet Ja
    Kabler inkluderet HDMI, USB Type-C, Vekselstrøm
    Brugervejledning Ja
    Bæredygtighed
    Indeholder ikke Kviksølv, PVC/BFR
    Andre funktioner
    Kompatible operativsystemer Mac OS X, Windows 10 / 8.1 / 8 / 7
    Billede-for-billede (PbP) Ja
    Udvendigt finish type Tekstureret
    Genanvendelige emballeringsmaterialer 100%
    Ingen tungmetaller Hg (kviksølv)
    EasyRead-tilstand Ja
    LowBlue tilstand Ja
    Energieffektivitetsklasse (gammel) G
    Vægt 7,16 kg
    Højde 381 mm
    Bredde 808 mm
    Dybde 111 mm