Philips 3000 series 34B2U3600C/00 computerskærm 86,4 cm (34") 3440 x 1440 pixel Wide Quad HD LCD Sort
Varenummer: 34B2U3600C/00
34", VA LCD, QHD+ (3440x1440p), 60Hz, 1.07B, 3500:1, 4ms, HDMI 2.0, DisplayPort 1.4, USB-C, Ethermet LAN, Audio Out, 5W x2, Black
Mere information
Ofte købt sammen med
Bedst sælgende i Skærme
  • Display
    Skærm diagonal 86,4 cm (34")
    Skærmopløsning 3440 x 1440 pixel
    Naturligt aspektforhold 21:9
    Skærmteknologi LCD
    Berøringsskærm Ingen
    HD-type Wide Quad HD
    Paneltype VA
    Responstid 4 ms
    Skærm form Kurvet
    Kontrastforhold (typisk) 3500:1
    Maksimal opdateringshastighed 120 Hz
    Vis antal farver 1,07 milliarder farver
    LED-baggrundsbelysning Ja
    Type af baggrundslys W-LED
    Skærmens lysstyrke (typisk) 300 cd/m²
    Målingstype af responstid GTG (Gray to Gray)
    Antirefleksskærm Ja
    Bedømmelse af skærmkrumning 1500R
    Understøttede grafikopløsninger 3440 x 1440
    Kontrastforhold (dynamisk) 50000000:1
    Dynamisk kontrastforhold marketing navn SmartContrast
    Synsvinkel, horisontal 178°
    Synsvinkel, vertikal 178°
    Pixel pitch 0,23175 x 0,23175 mm
    Pixeltæthed 110 ppi
    Synlig størrelse, horisontal 79,7 cm
    Synlig størrelse, vertikal 33,4 cm
    Digital horisontal frekvens 30 - 190 kHz
    Digital vertikal frekvens 48 - 120 Hz
    Skærm diagonal (metrisk) 86,36 cm
    DDC/CI Ja
    Tågehastighed 25%
    Overfladehårdhed 3H
    Farvedybde 10 Bit
    Standard for farveskala sRGB
    sRGB-dækning (typisk) 120%
    NTSC-dækning (typisk) 104%
    Præstation
    Understøttelse af VESA Adaptive Sync Ja
    Komponent video synkronisering Separate sync, Sync-on-green (SOG)
    Flimmerfri teknologi Ja
    Lav Blue Light teknologi Ja
    Understøttede Windows-operativsystemer Windows 10, Windows 11
    Understøttede Mac-operativsystemer Ja
    Multimedie
    Indbyggede højttaler(e) Ja
    Indbygget kamera Ingen
    Antal højttalere 2
    Udgangseffekt (RMS) 10 W
    Design
    Markedspositionering Forretning
    Produktfarve Sort
    Farve Sort
    Porte & Grænseflader
    Indbygget USB-hub Ja
    HDMI Ja
    USB-hub-version 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
    USB upstream port type USB Type-B, USB Type-C
    Antal upstream-porte 2
    Antal USB Type-B opstrømsporte 1
    Antal USB Type-C opstrømsporte 1
    Antal USB type-A downstream-porte 4
    USB type-C DisplayPort alternativ tilstand Ja
    USB strømforsyning Ja
    USB strømforsyning op til 90 W
    Antal HDMI-porte 1
    HDMI-version 2.0
    Antal DisplayPorts 1
    DisplayPort-version 1.4
    Lydudgang Ja
    Indbygget KVM switch Ja
    HDCP Ja
    HDCP-version 1.4/2.2
    Netværk
    Ethernet LAN Ja
    Ergonomisk
    VESA montering Ja
    Slot til kabellås Ja
    Højdejustering Ja
    Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
    Kabellåseslids type Kensington
    Drejelig Ja
    Drejevinkel område -180 - 180°
    Hældningsindstilling Ja
    Hældningsvinkelområde -5 - 30°
    Skærmvisning (OSD) Ja
    LED-indikatorer Ja
    Strømstyring
    Energieffektivitetsklasse (SDR) D
    Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 20 kWh
    Strømforbrug (typisk) 28,19 W
    Strømforbrug (standby) 0,3 W
    Strømforbrug (slukket) 0,3 W
    Strømforbrug (strømbesparelse) 20,2 W
    Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
    Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
    Strømforsyningstype Intern
    Energieffektivitetsskala A til G
    Driftsbetingelser
    Driftstemperatur (T-T) 0 - 40 °C
    Opbevaringstemperatur (T-T) -20 - 60 °C
    Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 20 - 80%
    Driftshøjde 0 - 3658 m
    Ikke-drift højde 3658 - 12192 m
    Vægt & størrelser
    Bredde (med stativ) 807 mm
    Dybde (med stativ) 287 mm
    Højde (med stativ) 575 mm
    Vægt (med stativ) 10,4 kg
    Bredde (uden stativ) 807 mm
    Dybde (uden stativ) 107 mm
    Højde (uden stativ) 369 mm
    Vægt (uden stativ) 7,82 kg
    Emballeringsdata
    Pakkebredde 930 mm
    Pakkedybde 188 mm
    Pakkehøjde 525 mm
    Pakkevægt 15,3 kg
    Emballage indhold
    Stativ inkluderet Ja
    Kabler inkluderet DisplayPort, HDMI, Strøm, USB Type-C til USB Type-C
    Brugervejledning Ja
    Bæredygtighed
    Bæredygtighedscertifikater ENERGY STAR
    Indeholder ikke Kviksølv, PVC/BFR
    Andre funktioner
    HBR3-support Ja
    Tænd-/slukkontakt Ja
    USB strømforsyning revision 3.0
    Genanvendelige emballeringsmaterialer 100%