Philips 27M2N3500NF/00 computerskærm 68,6 cm (27") 2560 x 1440 pixel Sort
Varenummer: 27M2N3500NF/00
Gaming monitor 27M2N3500NF Quad HD-spilskærm
Mere information
Bedst sælgende i Skærme
  • Denne 27" IPS Evnia-skærm giver skarp grafik til gaming. Med en opdateringshastighed på 144 Hz og 0,5 ms Smart MBR kan du forvente klare og tydelige visuelle effekter og en komplet gamingoplevelse i høj kvalitet.
  • Display
    Skærm diagonal 68,6 cm (27")
    Skærmopløsning 2560 x 1440 pixel
    Naturligt aspektforhold 16:9
    Paneltype IPS
    Kontrastforhold (typisk) 1500:1
    Vis antal farver 16.7 millioner farver
    LED-baggrundsbelysning Ja
    Type af baggrundslys W-LED
    Skærmens lysstyrke (typisk) 300 cd/m²
    Antirefleksskærm Ja
    Synsvinkel, horisontal 178°
    Synsvinkel, vertikal 178°
    Pixel pitch 0,2331 x 0,2331 mm
    Pixeltæthed 109 ppi
    Horisontal scanningsområde 30 - 230 kHz
    Vertikalt scanningsområde 48 - 144 Hz
    Synlig størrelse, horisontal 59,8 cm
    Synlig størrelse, vertikal 33,6 cm
    Skærm diagonal (metrisk) 68,5 cm
    High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
    HDR-teknologi (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10 (HDR10)
    DDC/CI Ja
    Tågehastighed 25%
    Overfladehårdhed 3H
    Standard for farveskala sRGB
    sRGB-dækning (typisk) 114%
    NTSC-dækning (typisk) 102%
    Adobe RGB dækning 89%
    Farveskala DCI-P3 92%
    Vis sRGB Ja
    Størrelse på skærmpanel 27 inch/68.5 cm
    Præstation
    Understøttelse af VESA Adaptive Sync Ja
    Flimmerfri teknologi Ja
    Design
    Produktfarve Sort
    Porte & Grænseflader
    Udgang til hovedtelefoner Ja
    HDCP Ja
    HDCP-version 2.2
    Ergonomisk
    VESA montering Ja
    Slot til kabellås Ja
    Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
    Kabellåseslids type Kensington
    Hældningsindstilling Ja
    Hældningsvinkelområde -5 - 20°
    Skærmvisning (OSD) Ja
    Strømstyring
    Energieffektivitetsklasse (SDR) E
    Strømforbrug (typisk) 21,8 W
    Strømforbrug (standby) 0,5 W
    Strømforbrug (slukket) 0,3 W
    Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
    Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
    Strømforsyningstype Intern
    Driftsbetingelser
    Driftstemperatur (T-T) 0 - 40 °C
    Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 20 - 80%
    Driftshøjde 0 - 3658 m
    Ikke-drift højde 0 - 12192 m
    Vægt & størrelser
    Bredde (med stativ) 616 mm
    Dybde (med stativ) 216 mm
    Højde (med stativ) 463 mm
    Vægt (med stativ) 3,93 kg
    Bredde (uden stativ) 616 mm
    Dybde (uden stativ) 59 mm
    Højde (uden stativ) 362 mm
    Vægt (uden stativ) 3,39 kg
    Emballeringsdata
    Pakkebredde 780 mm
    Pakkedybde 139 mm
    Pakkehøjde 455 mm
    Pakkevægt 6,29 kg
    Emballage indhold
    Stativ inkluderet Ja
    Brugervejledning Ja
    Medfølgende software Evnia Precision Centre
    Andre funktioner
    Lav inputforsinkelse Ja
    Kompatible operativsystemer DDC/CI; Mac OS; sRGB; Windows 11/10
    Udvendigt finish type Tekstureret
    Skærm synkroniseringsindgangssignal Separat synkronisering
    EasyRead-tilstand Ja
    LowBlue tilstand Ja
    Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) 50000 t
    Brugerkontrol Power On/Off; Menu/OK; Input/Up; Game Settings/Down; SmartImage game/Back
    Billedforbedring SmartImage game
    Genbrug af data
    Genanvendelige emballeringsmaterialer 100%