Philips 27B2N3500J/00 computerskærm 68,6 cm (27") 2560 x 1440 pixel 2K LCD Sort
Varenummer: 27B2N3500J/00
Business Monitor 27B2N3500J LCD-skærm
Mere information
Bedst sælgende i Skærme
  • Kom hurtigt gennem de daglige opgaver med denne skærms SoftBlue-teknologi, Quad HD-opløsning og en opdateringshastighed på 120 Hz. For slet ikke at tale om SmartErgoBase, som føjer et ergonomisk touch til skærmens mange funktioner.
  • Display
    Skærm diagonal 68,6 cm (27")
    Skærmopløsning 2560 x 1440 pixel
    Naturligt aspektforhold 16:9
    Skærmteknologi LCD
    Berøringsskærm Ingen
    HD-type 2K
    Paneltype IPS
    Responstid 4 ms
    Skærm form Flad
    Kontrastforhold (typisk) 1500:1
    Maksimal opdateringshastighed 120 Hz
    Vis antal farver 16.7 millioner farver
    LED-baggrundsbelysning Ja
    Type af baggrundslys W-LED
    Skærmens lysstyrke (typisk) 350 cd/m²
    Målingstype af responstid GTG (Gray to Gray)
    Antirefleksskærm Ja
    Understøttede grafikopløsninger 2560 x 1440
    Understøttede videotilstande 1440p
    Kontrastforhold (dynamisk) 50000000:1
    Synsvinkel, horisontal 178°
    Synsvinkel, vertikal 178°
    Pixel pitch 0,2331 x 0,2331 mm
    Pixeltæthed 109 ppi
    Horisontal scanningsområde 30 - 190 kHz
    Vertikalt scanningsområde 48 - 120 Hz
    Synlig størrelse, horisontal 59,7 cm
    Synlig størrelse, vertikal 33,6 cm
    Skærm diagonal (metrisk) 68,6 cm
    DDC/CI Ja
    Tågehastighed 25%
    Overfladehårdhed 3H
    sRGB-dækning (typisk) 125%
    NTSC-dækning (typisk) 114%
    Præstation
    NVIDIA G-SYNC Ingen
    AMD FreeSync Ingen
    Flimmerfri teknologi Ja
    Lav Blue Light teknologi Ja
    Multimedie
    Indbyggede højttaler(e) Ja
    Antal højttalere 2
    Udgangseffekt (RMS) 4 W
    Design
    Markedspositionering Forretning
    Produktfarve Sort
    Frontkantfarve Sort
    Farve Sort
    Porte & Grænseflader
    Indbygget USB-hub Ja
    HDMI Ja
    USB-hub-version 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
    Antal USB Type-B opstrømsporte 1
    Antal USB type-A downstream-porte 4
    Antal HDMI-porte 2
    HDMI-version 2.0
    Antal DisplayPorts 1
    DisplayPort-version 1.2
    Lydudgang Ja
    HDCP Ja
    HDCP-version 1.4/2.2
    Ergonomisk
    VESA montering Ja
    Slot til kabellås Ja
    Højdejustering Ja
    Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
    Kabellåseslids type Kensington
    Justerbar højde (maks.) 15 cm
    Akse Ja
    Pivot vinkel -90 - 90°
    Drejelig Ja
    Drejevinkel område -180 - 180°
    Hældningsindstilling Ja
    Hældningsvinkelområde -5 - 30°
    Skærmvisning (OSD) Ja
    Antal OSD sprog 21
    Plug and play Ja
    LED-indikatorer Ja
    Strømstyring
    Energieffektivitetsklasse (SDR) D
    Energieffektivitetsklasse (HDR) Ikke tilgængelig
    Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 16 kWh
    Strømforbrug (typisk) 11,28 W
    Strømforbrug (standby) 0,5 W
    Strømforbrug (slukket) 0,3 W
    Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
    Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
    Strømforsyningstype Intern
    Driftsbetingelser
    Driftstemperatur (T-T) 0 - 40 °C
    Opbevaringstemperatur (T-T) -20 - 60 °C
    Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 20 - 80%
    Driftshøjde 0 - 3658 m
    Ikke-drift højde 0 - 12192 m
    Vægt & størrelser
    Bredde (med stativ) 615 mm
    Dybde (med stativ) 146 mm
    Højde (med stativ) 539 mm
    Vægt (med stativ) 6,23 kg
    Bredde (uden stativ) 615 mm
    Dybde (uden stativ) 46 mm
    Højde (uden stativ) 361 mm
    Vægt (uden stativ) 4,56 kg
    Emballeringsdata
    Pakkebredde 730 mm
    Pakkedybde 139 mm
    Pakkehøjde 445 mm