Philips B Line LCD-skærm 241B8QJEB/00
Varenummer: 241B8QJEB/00
Monitor 241B8QJEB LCD-skærm
Mere information
Bedst sælgende i Skærme
  • Få det bedste arbejde fra hånden med 24" Full HD-skærmen fra Philips. Klar og levende Full HD giver dig plads og klarhed til at se dit arbejde. Funktioner såsom højdejustering, flimmerfri og LowBlue-tilstand gør arbejdet behageligt at se på.
  • Display
    Skærm diagonal 60,5 cm (23.8")
    Skærmopløsning 1920 x 1080 pixel
    Naturligt aspektforhold 16:9
    Skærmteknologi LCD
    Berøringsskærm Ingen
    HD-type Fuld HD
    Paneltype IPS
    Responstid 5 ms
    Skærm form Flad
    Kontrastforhold (typisk) 1000:1
    Maksimal opdateringshastighed 75 Hz
    Vis antal farver 16.7 millioner farver
    Type af baggrundslys W-LED
    Skærmens lysstyrke (typisk) 250 cd/m²
    Antirefleksskærm Ja
    Understøttede grafikopløsninger 1920 x 1080 (HD 1080)
    Understøttede videotilstande 1080p
    Billedformat 16:9
    Kontrastforhold (dynamisk) 50000000:1
    Dynamisk kontrastforhold marketing navn SmartContrast
    Synsvinkel, horisontal 178°
    Synsvinkel, vertikal 178°
    Pixel pitch 0,275 x 0,275 mm
    Pixeltæthed 93 ppi
    Horisontal scanningsområde 30 - 85 kHz
    Vertikalt scanningsområde 48 - 75 Hz
    Synlig størrelse, horisontal 52,7 cm
    Synlig størrelse, vertikal 29,6 cm
    Digital horisontal frekvens 30 - 85 kHz
    Digital vertikal frekvens 48 - 76 Hz
    Sync-on-green (SOG) Ja
    Skærm diagonal (metrisk) 60,5 cm
    DDC/CI Ja
    Tågehastighed 25%
    Overfladehårdhed 3H
    Standard for farveskala sRGB
    Farveområde 89,9%
    sRGB-dækning (typisk) 103,8%
    NTSC-dækning (typisk) 89,9%
    3D Ingen
    Separat H/V-synkronisering Ja
    Vis sRGB Ja
    Præstation
    NVIDIA G-SYNC Ingen
    AMD FreeSync Ingen
    Understøttelse af VESA Adaptive Sync Ja
    Komponent video synkronisering Separate sync, Sync-on-green (SOG)
    Flimmerfri teknologi Ja
    Lav Blue Light teknologi Ja
    Multimedie
    Indbyggede højttaler(e) Ja
    Indbygget kamera Ingen
    Antal højttalere 2
    Udgangseffekt (RMS) 2 W
    Design
    Markedspositionering Hjem
    Produktfarve Sort
    Frontkantfarve Sort
    Farve Sort
    Porte & Grænseflader
    Indbygget USB-hub Ja
    Udgang til hovedtelefoner Ja
    USB-hub-version 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
    Antal USB type-A downstream-porte 4
    Antal VGA-porte (D-sub) 1
    DVI-port Ja
    Antal DVI-D-porte 1
    Antal HDMI-porte 1
    HDMI-version 1.4
    Antal DisplayPorts 1
    DisplayPort-version 1.2
    Lydindgang Ingen
    Udgange til hovedtelefoner 1
    Pc lydindgang Ja
    Ergonomisk
    VESA montering Ja
    Slot til kabellås Ja
    Højdejustering Ja
    Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
    Kabellåseslids type Kensington
    Justerbar højde (maks.) 15 cm
    Akse Ja
    Pivot vinkel -90 - 90°
    Drejelig Ja
    Drejevinkel område -175 - 175°
    Hældningsindstilling Ja
    Hældningsvinkelområde -5 - 30°
    Skærmvisning (OSD) Ja
    Antal OSD sprog 21
    Plug and play Ja
    LED-indikatorer Drift, Standby
    Strømstyring
    Energieffektivitetsklasse (SDR) D
    Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 14 kWh
    Strømforbrug (typisk) 14,21 W
    Strømforbrug (standby) 0,5 W
    Strømforbrug (strømbesparelse) 10 W
    Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
    Vekselstrømsindgangsfrekvens 50 - 60 Hz
    Strømforsyningstype Intern
    Energieffektivitetsskala A til G
    Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) 399180
    Driftsbetingelser
    Driftstemperatur (T-T) 0 - 40 °C
    Opbevaringstemperatur (T-T) -20 - 60 °C
    Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 20 - 80%
    Driftshøjde 0 - 3658 m
    Ikke-drift højde 0 - 12192 m
    Vægt & størrelser
    Bredde (med stativ) 540 mm
    Dybde (med stativ) 206 mm
    Højde (med stativ) 508 mm
    Vægt (med stativ) 4,97 kg
    Bredde (uden stativ) 540 mm
    Dybde (uden stativ) 50 mm
    Højde (uden stativ) 323 mm
    Vægt (uden stativ) 3,37 kg
    Emballeringsdata
    Pakkebredde 600 mm
    Pakkedybde 198 mm
    Pakkehøjde 468 mm
    Pakkevægt 7,17 kg
    Emballage indhold
    Stativ inkluderet Ja
    Kabler inkluderet VGA, HDMI, DisplayPort, Lyd (3ˌ5 mm), Vekselstrøm
    Brugervejledning Ja
    Medfølgende software SmartControl
    Bæredygtighed
    Bæredygtighedscertifikater ENERGY STAR, TCO
    Indeholder ikke PVC/BFR, Kviksølv
    Andre funktioner
    AC-adapter inkluderet Ja
    Rotation Ingen
    TV-tuner, integreret Ingen
    Udvendigt finish type Tekstureret
    Genanvendelige emballeringsmaterialer 100%
    Ingen tungmetaller Hg (kviksølv)
    EasyRead-tilstand Ja
    LowBlue tilstand Ja
    Energieffektivitetsklasse (gammel) D
    Compliance-certifikater RoHS, WEEE
    Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) 70000 t
    Certificering CE Mark, CB, FCC Class B, SEMKO, cETLus, UKRAINIAN, TUV/GS, TUV Ergo, CU-EAC
    Anbefalet opløsning 1920 x 1080 @ 60 Hz
    Billedforbedring SmartImage
    Genbrug af data
    Samlet mængde af genanvendelige materialer 85%
    Genbrugsplast 85%