Philips 3000 series 32B1U3900/00 computerskærm 80 cm (31.5") 3840 x 2160 pixel 4K Ultra HD LCD Sort
Varenummer: 32B1U3900/00
Business Monitor 32B1U3900 4K UHD-skærm med USB-C-dock
Mere information
Bedst sælgende i Skærme
  • Denne 32" skærm viser fantastiske billeder i en opløsning på 4K og et farveområde på 1,074 milliarder. Desuden gør USB-C-tilslutningen det nemt at tilslutte eksterne enheder på en travl arbejdsdag.
  • Display
    Skærm diagonal 80 cm (31.5")
    Skærmopløsning 3840 x 2160 pixel
    Naturligt aspektforhold 16:9
    Skærmteknologi LCD
    Berøringsskærm Ingen
    HD-type 4K Ultra HD
    Paneltype VA
    Responstid 4 ms
    Skærm form Flad
    Kontrastforhold (typisk) 3500:1
    Maksimal opdateringshastighed 60 Hz
    Vis antal farver 1,07 milliarder farver
    LED-baggrundsbelysning Ja
    Type af baggrundslys W-LED
    Skærmens lysstyrke (typisk) 350 cd/m²
    Målingstype af responstid GTG (Gray to Gray)
    Antirefleksskærm Ja
    Kontrastforhold (dynamisk) 50000000:1
    Synsvinkel, horisontal 178°
    Synsvinkel, vertikal 178°
    Pixel pitch 0,18159 x 0,18159 mm
    Pixeltæthed 140 ppi
    Horisontal scanningsområde 30 - 140 kHz
    Vertikalt scanningsområde 23 - 75 Hz
    Synlig størrelse, horisontal 69,7 cm
    Synlig størrelse, vertikal 39,2 cm
    DDC/CI Ja
    Tågehastighed 25%
    Overfladehårdhed 3H
    Standard for farveskala NTSC, sRGB
    sRGB-dækning (typisk) 122%
    NTSC-dækning (typisk) 106%
    Præstation
    Flimmerfri teknologi Ja
    Lav Blue Light teknologi Ja
    Multimedie
    Indbyggede højttaler(e) Ja
    Indbygget kamera Ingen
    Antal højttalere 2
    Udgangseffekt (RMS) 6 W
    Design
    Markedspositionering Forretning
    Produktfarve Sort
    Porte & Grænseflader
    Indbygget USB-hub Ja
    HDMI Ja
    USB-hub-version 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
    Antal USB Type-C opstrømsporte 1
    Antal USB type-A downstream-porte 4
    USB type-C DisplayPort alternativ tilstand Ja
    USB strømforsyning Ja
    USB strømforsyning op til 90 W
    Antal HDMI-porte 2
    HDMI-version 2.0
    Antal DisplayPorts 1
    DisplayPort-version 1.4
    Lydudgang Ja
    HDCP Ja
    HDCP-version 1.4/2.2
    Ergonomisk
    VESA montering Ja
    Slot til kabellås Ja
    Højdejustering Ja
    Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
    Kabellåseslids type Kensington
    Justerbar højde (maks.) 18 cm
    Akse Ja
    Pivot vinkel -90 - 90°
    Drejelig Ja
    Drejevinkel område -180 - 180°
    Hældningsindstilling Ja
    Hældningsvinkelområde -5 - 20°
    Skærmvisning (OSD) Ja
    Strømstyring
    Energieffektivitetsklasse (SDR) F
    Strømforbrug (typisk) 34,8 W
    Strømforbrug (standby) 0,3 W
    Strømforbrug (slukket) 0,3 W
    Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
    Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
    Driftsbetingelser
    Driftstemperatur (T-T) 0 - 40 °C
    Opbevaringstemperatur (T-T) -20 - 60 °C
    Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 20 - 80%
    Driftshøjde 0 - 3658 m
    Ikke-drift højde 3658 - 12192 m
    Vægt & størrelser
    Bredde (med stativ) 714 mm
    Dybde (med stativ) 280 mm
    Højde (med stativ) 631 mm
    Vægt (med stativ) 11,5 kg
    Bredde (uden stativ) 714 mm
    Dybde (uden stativ) 62 mm
    Højde (uden stativ) 422 mm
    Vægt (uden stativ) 7,56 kg
    Emballeringsdata
    Pakkebredde 930 mm
    Pakkedybde 186 mm
    Pakkehøjde 563 mm