LG 38BR85QC-W computerskærm 96,5 cm (38") 3840 x 1600 pixel UltraWide Quad HD+ LCD Hvid
Varenummer: 38BR85QC-W
LG 38BR85QC-W. Skærm diagonal: 96,5 cm (38"), Skærmopløsning: 3840 x 1600 pixel, HD-type: UltraWide Quad HD+, Skærmteknologi: LCD, Responstid: 1 ms, Naturligt aspektforhold: 21:9, Synsvinkel, horisontal: 178°. Indbyggede højttaler(e). Indbygget USB-hub, USB-hub-version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). VESA montering, Højdejustering. Produktfarve: Hvid
Mere information
Bedst sælgende i Skærme
  • WQHD+ (3840x1600) Curved (2300R)
    Ultra-spacious
    productivity
    Nano IPS with DCI-P3 98% (Typ.)
    Every detail comes to life
    VESA DisplayHDR™ 600
    Clean and bright HDR
    Dual Controller (Built-in KVM)
    Multi devices, one monitor
    PBP & PIP
    One screen, multi views
    LG Switch app
    Switch swiftly
    USB Type-C™, RJ45
    Productivity hub
    with easy connectivity
    Make the most of your productivity with a monitor featuring RJ45 (LAN port) for wired Ethernet. The USB Type-C™ port supports connection to various devices, data transfer, and up to 90W of power delivery via only a single cable.
    Ergonomic design
    Easy and comfy
    What’s in the box
  • Display
    Skærm diagonal 96,5 cm (38")
    Skærmopløsning 3840 x 1600 pixel
    Naturligt aspektforhold 21:9
    Skærmteknologi LCD
    Berøringsskærm Ingen
    HD-type UltraWide Quad HD+
    Paneltype Nano IPS
    Responstid 1 ms
    Skærm form Kurvet
    Kontrastforhold (typisk) 1000:1
    Maksimal opdateringshastighed 144 Hz
    Vis antal farver 1,07 milliarder farver
    LED-baggrundsbelysning Ja
    Type af baggrundslys Edge-Lit
    Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) 360 cd/m²
    Målingstype af responstid GTG (Gray to Gray)
    Antirefleksskærm Ja
    Bedømmelse af skærmkrumning 2300R
    Synsvinkel, horisontal 178°
    Pixel pitch 0,2291 x 0,2291 mm
    High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
    HDR-teknologi (High Dynamic Range) DisplayHDR 600
    Farvedybde 10 Bit
    Standard for farveskala DCI-P3
    Farveområde 98%
    Præstation
    NVIDIA G-SYNC Ja
    AMD FreeSync Ja
    NVIDIA G-SYNC-type G-SYNC Compatible
    AMD FreeSync-type FreeSync Premium Pro
    Understøttelse af VESA Adaptive Sync Ja
    Multimedie
    Indbyggede højttaler(e) Ja
    Indbygget kamera Ingen
    Antal højttalere 2
    Udgangseffekt (RMS) 7 W
    Design
    Markedspositionering Grafisk design
    Produktfarve Hvid
    Aftageligt stativ Ja
    Porte & Grænseflader
    Indbygget USB-hub Ja
    HDMI Ja
    Udgang til hovedtelefoner Ingen
    USB-hub-version 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
    Antal upstream-porte 1
    Antal USB Type-B opstrømsporte 1
    Antal USB type-C downstream-porte 1
    USB type-C DisplayPort alternativ tilstand Ja
    USB strømforsyning Ja
    USB strømforsyning op til 90 W
    DVI-port Ingen
    HDMI-version 2.1a
    Antal DisplayPorts 1
    Antal DisplayPort-udgange 1
    DisplayPort ud-version 1.4
    DisplayPort-version 1.4
    Antal mini DisplayPorts 0
    Thunderbolt 4 porte antal 0
    Indbygget KVM switch Ja
    HDCP Ja
    HDCP-version 2.3
    Netværk
    Wi-Fi Ingen
    Wi-Fi Direct Ingen
    Bluetooth Ingen
    Ethernet LAN Ja
    Ergonomisk
    VESA montering Ja
    Slot til kabellås Ingen
    Højdejustering Ja
    Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
    Kan monteres på væggen Ja
    Forbedret kabelstyring Ja
    Justerbar højde (maks.) 11 cm
    Akse Ingen
    Drejelig Ja
    Drejevinkel område -15 - 15°
    Hældningsindstilling Ja
    Hældningsvinkelområde -5 - 25°
    Billede-i-billede Ja
    Skærmvisning (OSD) Ja
    Plug and play Ja
    Strømstyring
    Energieffektivitetsklasse (SDR) F
    Energieffektivitetsklasse (HDR) G
    Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 37 kWh
    Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 95 kWh
    Strømforbrug (standby) 0,5 W
    Strømforbrug (slukket) 0,3 W
    Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
    Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
    Indgangsstrøm 11 A
    Udgangsspænding for vekselstrømsadapter 20.5 V
    Strømforsyningstype Intern
    Energieffektivitetsskala A til G
    Vægt & størrelser
    Bredde (med stativ) 896,4 mm
    Dybde (med stativ) 306,8 mm
    Højde (med stativ) 593,9 mm
    Vægt (med stativ) 10,5 kg
    Bredde (uden stativ) 896,4 mm
    Dybde (uden stativ) 110,1 mm
    Højde (uden stativ) 394,4 mm
    Vægt (uden stativ) 8 kg
    Emballeringsdata
    Pakkebredde 1058 mm
    Pakkedybde 235 mm
    Pakkehøjde 539 mm