LG 27GX790A-B computerskærm 68,6 cm (27") 2560 x 1440 pixel 2K OLED Sort
Varenummer: 27GX790A-B
LG 27GX790A-B. Skærm diagonal: 68,6 cm (27"), Skærmopløsning: 2560 x 1440 pixel, HD-type: 2K, Skærmteknologi: OLED, Skærmoverflade: Glans, Responstid: 0,03 ms, Naturligt aspektforhold: 16:9, Synsvinkel, horisontal: 178°, Synsvinkel, vertikal: 178°. Indbygget USB-hub, USB-hub-version: 2.0 / 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). VESA montering, Højdejustering. Produktfarve: Sort
Mere information
Bedst sælgende i Skærme
  • Superfast 480Hz OLED with
    DP 2.1 and ClearMR 21000
    LG OLED, ongoing evolution
    Our brilliant UltraGear™ monitor with Micro Lens Array+ technology boasts a brighter OLED with a peak brightness of 1300 nits and an astonishing 480Hz refresh rate, one of the fastest in the world. Even in the darkest gaming scenes, it delivers detailed black depth expression, while its high aspect ratio and wide colour gamut bring vibrant colours to life, offering an unrivaled gaming experience.
    Superfast OLED, 480Hz and 0.03ms (GtG)
    Lightning speed
    Our UltraGear™ OLED monitor delivers unmatched power with a 480Hz refresh rate, offering ultra-smooth visuals and a 0.03ms (GtG) response time for crisp, ghost-free gameplay that gives you a competitive edge.
    DP 2.1, the wait is over
    The latest DisplayPort 2.1, sets a new standard for next-generation gaming. It is an advanced interface expected to be introduced with the next generation of GPUs, enabling high-speed gaming at 480Hz in QHD resolution. Additionally, with multi-ports like HDMI 2.1 x2, it seamlessly connects to the latest consoles and PCs.
    The brightest OLED**
    DisplayHDR True Black 400 | DCI-P3 98.5%
    The explosion of colours
    Anti-glare & Low reflection
    Excellent visibility even under in low light
    Low Blue Light
    Powerful protection from blue light
    Personalised Picture Wizard
    Crafted for your taste
    Smooth motion, infinite play
    First-ever OLED monitor to receive VESA ClearMR 21000 certification
    Unleash ultimate clarity:
    ClearMR 21000
    Compact and sleek
    Gaming GUI
    Award winning gaming GUI
    Compact size, quick movement
    G Calibration Studio
    Accurate colours updated
    Quick setups for brighter OLED
    [Option 1] Turn off the Smart Energy Saving mode.
    How to Protect your OLED
  • Display
    Skærm diagonal 68,6 cm (27")
    Skærmopløsning 2560 x 1440 pixel
    Naturligt aspektforhold 16:9
    Skærmteknologi OLED
    Berøringsskærm Ingen
    HD-type 2K
    Paneltype WOLED
    Responstid 0,03 ms
    Skærm form Flad
    Kontrastforhold (typisk) 1500000:1
    Maksimal opdateringshastighed 480 Hz
    Skærmens lysstyrke (typisk) 275 cd/m²
    Målingstype af responstid GTG (Gray to Gray)
    Skærmoverflade Glans
    Antirefleksskærm Ja
    Synsvinkel, horisontal 178°
    Synsvinkel, vertikal 178°
    Pixel pitch 0,2292 x 0,2292 mm
    High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
    HDR-teknologi (High Dynamic Range) DisplayHDR 400 True Black, High Dynamic Range 10 (HDR10)
    Præstation
    NVIDIA G-SYNC Ja
    AMD FreeSync Ja
    NVIDIA G-SYNC-type G-SYNC Compatible
    AMD FreeSync-type FreeSync Premium Pro
    Understøttelse af VESA Adaptive Sync Ja
    Flimmerfri teknologi Ja
    Lav Blue Light teknologi Ja
    Spiltilstand Ja
    Multimedie
    Indbyggede højttaler(e) Ingen
    Indbygget kamera Ingen
    Indbygget mikrofon Ingen
    Design
    Markedspositionering Spil
    Produktfarve Sort
    Renoveret Ingen
    Rammeløst design Ja
    Frontkantfarve Sort
    Aftageligt stativ Ja
    Farve Sort
    Porte & Grænseflader
    Indbygget USB-hub Ja
    HDMI Ja
    Udgang til hovedtelefoner Ja
    USB-hub-version 2.0 / 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
    USB upstream port type USB Type-B
    Antal upstream-porte 1
    Antal USB Type-B opstrømsporte 1
    Antal USB type-A downstream-porte 2
    Antal HDMI-porte 2
    HDMI-version 2.1a
    Antal DisplayPorts 1
    Antal DisplayPort-udgange 1
    DisplayPort-version 2.1
    Udgange til hovedtelefoner 1
    Tilslutning af hovedtelefoner 3,5 mm
    Ergonomisk
    VESA montering Ja
    Slot til kabellås Ja
    Højdejustering Ja
    Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
    Kan monteres på væggen Ja
    Forbedret kabelstyring Ja
    Kabellåseslids type Kensington
    Justerbar højde (maks.) 11 cm
    Akse Ja
    Drejelig Ja
    Drejevinkel område -30 - 30°
    Hældningsindstilling Ja
    Hældningsvinkelområde -5 - 15°
    Billede-i-billede Ja
    Skærmvisning (OSD) Ja
    Plug and play Ja
    Strømstyring
    Energieffektivitetsklasse (SDR) F
    Energieffektivitetsklasse (HDR) G
    Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 25 kWh
    Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 30 kWh
    Strømforbrug (standby) 0,5 W
    Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
    Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
    Strømforsyningstype Ekstern
    Energieffektivitetsskala A til G
    Vægt & størrelser
    Bredde (med stativ) 605,2 mm
    Dybde (med stativ) 249,1 mm
    Højde (med stativ) 579,3 mm
    Vægt (med stativ) 9,3 kg
    Bredde (uden stativ) 605,2 mm
    Dybde (uden stativ) 45,3 mm
    Højde (uden stativ) 351 mm
    Vægt (uden stativ) 5,1 kg
    Emballeringsdata
    Pakkebredde 820 mm
    Pakkedybde 183 mm
    Pakkehøjde 532 mm