LG 27US550-W computerskærm 68,6 cm (27") 3840 x 2160 pixel 4K Ultra HD LCD Hvid
Varenummer: 27US550-W.AEU
LG 27US550-W. Skærm diagonal: 68,6 cm (27"), Skærmopløsning: 3840 x 2160 pixel, HD-type: 4K Ultra HD, Skærmteknologi: LCD, Responstid: 5 ms, Naturligt aspektforhold: 16:9, Synsvinkel, horisontal: 178°, Synsvinkel, vertikal: 178°. VESA montering, Højdejustering. Produktfarve: Hvid
Mere information
Bedst sælgende i Skærme
  • Display
    Skærm diagonal 68,6 cm (27")
    Skærmopløsning 3840 x 2160 pixel
    Naturligt aspektforhold 16:9
    Skærmteknologi LCD
    Berøringsskærm Ingen
    HD-type 4K Ultra HD
    Paneltype IPS
    Responstid 5 ms
    Skærm form Flad
    Kontrastforhold (typisk) 1000:1
    Maksimal opdateringshastighed 60 Hz
    Skærmens lysstyrke (typisk) 300 cd/m²
    Synsvinkel, horisontal 178°
    Synsvinkel, vertikal 178°
    Pixel pitch 0,1554 x 0,1554 mm
    Skærm diagonal (metrisk) 68,4 cm
    High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
    HDR-teknologi (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10 (HDR10)
    Farveskala DCI-P3 90%
    Præstation
    NVIDIA G-SYNC Ingen
    AMD FreeSync Ingen
    Flimmerfri teknologi Ja
    Smart funktioner Energibesparende
    Multimedie
    Indbyggede højttaler(e) Ingen
    Indbygget kamera Ingen
    Design
    Markedspositionering Hjem
    Produktfarve Hvid
    Porte & Grænseflader
    Indbygget USB-hub Ingen
    HDMI Ja
    Udgang til hovedtelefoner Ja
    Antal HDMI-porte 2
    HDMI-version 2.0
    Antal DisplayPorts 1
    DisplayPort ud-version 1.4
    Udgange til hovedtelefoner 1
    Ergonomisk
    VESA montering Ja
    Højdejustering Ja
    Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
    Akse Ja
    Drejelig Ja
    Hældningsindstilling Ja
    Strømstyring
    Energieffektivitetsklasse (SDR) F
    Energieffektivitetsklasse (HDR) G
    Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 26 kWh
    Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 34 kWh
    Strømforbrug (typisk) 25,9 W
    Strømforbrug (standby) 0,5 W
    Strømforbrug (maks.) 33,6 W
    Strømforbrug (slukket) 0,3 W
    Vekselstrømsindgangsspænding 240 V
    Udgangsspænding for vekselstrømsadapter 19 V
    Energieffektivitetsskala A til G
    Vægt & størrelser
    Bredde (med stativ) 613,5 mm
    Dybde (med stativ) 253,2 mm
    Højde (med stativ) 539,2 mm
    Vægt (med stativ) 4,2 kg
    Bredde (uden stativ) 613,5 mm
    Dybde (uden stativ) 45,4 mm
    Højde (uden stativ) 363,5 mm
    Vægt (uden stativ) 7,3 kg
    Emballeringsdata
    Pakkebredde 690 mm
    Pakkedybde 167 mm
    Pakkehøjde 447 mm