LG 52G930B-B.AEU computerskærm 132,1 cm (52") 5120 x 2160 pixel Sort
Varenummer: 52G930B-B.AEU
LG 52G930B-B.AEU. Skærm diagonal: 132,1 cm (52"), Skærmopløsning: 5120 x 2160 pixel, Responstid: 1 ms, Naturligt aspektforhold: 21:9, Synsvinkel, horisontal: 178°, Synsvinkel, vertikal: 178°. Indbygget USB-hub. VESA montering, Højdejustering. Produktfarve: Sort
Mere information
Bedst sælgende i Skærme
  • The World’s Largest 5K2K Gaming Monitor
    A massive 52” 5K2K1 curved, ultra-wide screen surrounds you with cinematic scale and UHD detail. A fast 240Hz refresh rate keeps motion fluid, letting vast worlds unfold with clarity and impact.
    5K2K Gaming on a Massive 52" Curved Canvas
    1000R Curvature Wraps You in UHD Clarity
    VESA DisplayHDR 600 & DCI-P3 95% Color
    240Hz Built for Pure Speed
    1ms Response Time for Clean Motion
    AMD FreeSync Premium
    Next-Gen Connectivity for Your Battlestation
    DisplayPort 2.1 supports ultra-high-speed gaming at up to 240Hz, while HDMI 2.1 ensures stable connections for consoles. USB Type-C handles display, data, and up to 90W charging through a single cable, simplifying laptop and multi-device setups.
    PC or Console: Optimized For The Way You Play
    Clear, Built-In Stereo Audio
    Smarter control: Seamless Switching with LG Switch
    Sleek, Adjustable Gaming Design
  • Display
    Skærm diagonal 132,1 cm (52")
    Skærmopløsning 5120 x 2160 pixel
    Naturligt aspektforhold 21:9
    Berøringsskærm Ingen
    Paneltype VA
    Responstid 1 ms
    Skærm form Kurvet
    Kontrastforhold (typisk) 4000:1
    Maksimal opdateringshastighed 240 Hz
    Vis antal farver 1.06 milliarder farver
    LED-baggrundsbelysning Ja
    Type af baggrundslys RGB LED
    Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) 400 cd/m²
    Skærmens lysstyrke (typisk) 320 cd/m²
    Antirefleksskærm Ja
    Bedømmelse af skærmkrumning 1000R
    Synsvinkel, horisontal 178°
    Synsvinkel, vertikal 178°
    Pixel pitch 0,2361 x 0,2361 mm
    Skærm diagonal (metrisk) 131 cm
    High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
    HDR-teknologi (High Dynamic Range) HDR Effect, High Dynamic Range 10 (HDR10)
    Standard for farveskala DCI-P3
    Farveområde 95%
    Præstation
    AMD FreeSync Ja
    AMD FreeSync-type FreeSync Premium
    Understøttelse af VESA Adaptive Sync Ja
    Multimedie
    Indbygget kamera Ingen
    Design
    Markedspositionering Spil
    Produktfarve Sort
    Porte & Grænseflader
    Indbygget USB-hub Ja
    HDMI Ja
    Udgang til hovedtelefoner Ja
    USB upstream port type USB Type-C
    Antal USB Type-C opstrømsporte 1
    Antal USB type-C downstream-porte 2
    USB strømforsyning op til 90 W
    Antal HDMI-porte 2
    HDMI-version 2.1
    Antal DisplayPorts 1
    DisplayPort-version 2.1
    Netværk
    Wi-Fi Ingen
    Bluetooth Ingen
    Ergonomisk
    VESA montering Ja
    Højdejustering Ja
    Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
    Kan monteres på væggen Ja
    Drejelig Ja
    Hældningsindstilling Ja
    Strømstyring
    Energieffektivitetsklasse (SDR) G
    Energieffektivitetsklasse (HDR) G
    Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 64 kWh
    Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 96 kWh
    Strømforbrug (standby) 0,5 W
    Strømforbrug (slukket) 0,3 W
    Strømforbrug (strømbesparelse) 0,5 W
    Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
    Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
    Energieffektivitetsskala A til G
    Vægt & størrelser
    Bredde (med stativ) 1174,6 mm
    Dybde (med stativ) 350 mm
    Højde (med stativ) 713,1 mm
    Vægt (med stativ) 16,8 kg
    Bredde (uden stativ) 1174,6 mm
    Dybde (uden stativ) 247,3 mm
    Højde (uden stativ) 544,3 mm
    Vægt (uden stativ) 12,2 kg
    Emballeringsdata
    Pakkebredde 1302 mm
    Pakkedybde 344 mm
    Pakkehøjde 680 mm