LG 49U950A-W computerskærm 124,5 cm (49") 5120 x 1440 pixel Dual QHD LED Sort, Hvid
Varenummer: 49U950A-W
LG 49U950A-W. Skærm diagonal: 124,5 cm (49"), Skærmopløsning: 5120 x 1440 pixel, HD-type: Dual QHD, Skærmteknologi: LED, Responstid: 5 ms, Naturligt aspektforhold: 32:9, Synsvinkel, horisontal: 178°, Synsvinkel, vertikal: 178°. Indbyggede højttaler(e). Indbygget USB-hub, USB-hub-version: 2.0 / 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). VESA montering, Højdejustering. Produktfarve: Sort, Hvid
Mere information
Bedst sælgende i Skærme
  • UltraWide Dual QHD (5120x1440)
    Bigger. Sharper. Wider.
    Premium picture quality
    Precision in every pixel, brilliance from every angle.
    Enjoy pro-grade color accuracy and consistent clarity across a wide viewing range.
    Premium picture quality
    DCI-P3 98%
    With 98% coverage of the DCI-P3 spectrum, it is a great solution for accurate color display.
    VESA Display HDR 400
    HDR400 (high dynamic range) supports specific levels of color and brightness.
    Color calibrated
    Ensures precise and consistent color reproduction.
    USB Type-C with 90W Power Delivery
    All-in-one USB-C connectivity
    The USB Type-C port enables display, data transfer, and laptop charging—all through a single cable. With up to 90W power delivery, it can charge a connected laptop while powering the monitor.
    Stereo Speakers with Rich Bass
    Immersive audio without extra speakers
    The monitor features built-in 10W × 2 stereo speakers, delivering immersive audio for movies, music, and other multimedia content, and also supporting clear voice communication for video and conference calls without the need for external speakers.
    49 inch with 144 refresh rate
    Go wider. Play faster.
    The expansive 49-inch display with DQHD (5120×1440) resolution offers an ultra-wide field of view, ideal for immersive gaming. Nano IPS technology and up to 144Hz refresh rate deliver vibrant colors and smooth motion in every moment of play.
    Speedy screen, smooth gameplay
    Enjoy smooth and stable gameplay with a 144Hz refresh rate, NVIDIA G-SYNC® compatibility, AMD FreeSync, and various in-game support features.
    Dual Controller (KVM Switch)
    Control multiple devices with a single monitor
    1ms MBR
    Clear motion with 1ms MBR
    Adaptive brightness
    Live color low blue light
    Sleek Stand with a Slim Base
    Clutter-free with sleek stand
  • Display
    Skærm diagonal 124,5 cm (49")
    Skærmopløsning 5120 x 1440 pixel
    Naturligt aspektforhold 32:9
    Skærmteknologi LED
    HD-type Dual QHD
    Paneltype Nano IPS
    Responstid 5 ms
    Skærm form Kurvet
    Kontrastforhold (typisk) 1000:1
    Maksimal opdateringshastighed 144 Hz
    Vis antal farver 16.7 millioner farver
    LED-baggrundsbelysning Ja
    Type af baggrundslys Edge-Lit
    Skærmens lysstyrke (typisk) 400 cd/m²
    Bedømmelse af skærmkrumning 3800R
    Synsvinkel, horisontal 178°
    Synsvinkel, vertikal 178°
    Responstid (hurtig) 5 ms
    Pixel pitch 0,234 x 0,234 mm
    Pixeltæthed 109 ppi
    Skærm diagonal (metrisk) 124 cm
    High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
    HDR-teknologi (High Dynamic Range) DisplayHDR 400, HDR Effect, High Dynamic Range 10 (HDR10)
    Farvedybde 24 Bit
    Standard for farveskala DCI-P3
    Farveområde 98%
    Farveskala DCI-P3 98%
    Præstation
    NVIDIA G-SYNC Ja
    AMD FreeSync Ja
    NVIDIA G-SYNC-type G-SYNC Compatible
    AMD FreeSync-type FreeSync Premium Pro
    Understøttelse af VESA Adaptive Sync Ja
    Flimmerfri teknologi Ja
    Lav Blue Light teknologi Ja
    Spiltilstand Ja
    Spilfunktioner Ultrawide GameView
    Smart funktioner Energibesparende
    Multimedie
    Indbyggede højttaler(e) Ja
    Antal højttalere 2
    Udgangseffekt (RMS) 20 W
    Design
    Markedspositionering Kontor
    Produktfarve Sort, Hvid
    Renoveret Ingen
    Porte & Grænseflader
    Indbygget USB-hub Ja
    HDMI Ja
    Udgang til hovedtelefoner Ja
    USB-hub-version 2.0 / 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
    Antal upstream-porte 1
    Antal downstream-porte 2
    Antal USB Type-C opstrømsporte 1
    Antal USB type-A downstream-porte 2
    DVI-port Ingen
    Antal HDMI-porte 2
    HDMI-version 2.1
    Antal DisplayPorts 1
    DisplayPort ud-version 1.4
    Indbygget KVM switch Ja
    HDCP Ja
    HDCP-version 2.2
    Netværk
    Wi-Fi Ingen
    Bluetooth Ingen
    Ethernet LAN Ingen
    Ergonomisk
    VESA montering Ja
    Højdejustering Ja
    Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
    Kan monteres på væggen Ja
    Drejelig Ja
    Hældningsindstilling Ja
    Skærmvisning (OSD) Ja
    Plug and play Ja
    Strømstyring
    Energieffektivitetsklasse (SDR) G
    Energieffektivitetsklasse (HDR) G
    Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 45 kWh
    Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 109 kWh
    Strømforbrug (typisk) 109 W
    Strømforbrug (standby) 0,5 W
    Strømforbrug (maks.) 103 W
    Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
    Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
    Strømforsyningstype Intern
    Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) 2334407
    Vægt & størrelser
    Bredde (med stativ) 1215,1 mm
    Dybde (med stativ) 260 mm
    Højde (med stativ) 598,2 mm
    Vægt (med stativ) 17,3 kg
    Bredde (uden stativ) 1215,1 mm
    Dybde (uden stativ) 114,2 mm
    Højde (uden stativ) 365,7 mm
    Vægt (uden stativ) 12,6 kg
    Emballeringsdata
    Pakkebredde 1330 mm
    Pakkedybde 490 mm
    Pakkehøjde 298 mm