LG 27GX790B-B computerskærm 68,6 cm (27") 2560 x 1440 pixel Quad HD OLED Sort
Varenummer: 27GX790B-B.AEU
LG 27GX790B-B. Skærm diagonal: 68,6 cm (27"), Skærmopløsning: 2560 x 1440 pixel, HD-type: Quad HD, Skærmteknologi: OLED, Skærmoverflade: Glans, Responstid: 0,03 ms, Naturligt aspektforhold: 16:9, Synsvinkel, horisontal: 178°, Synsvinkel, vertikal: 178°. Indbygget USB-hub, USB-hub-version: 2.0 / 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). VESA montering, Højdejustering. Produktfarve: Sort
Mere information
Bedst sælgende i Skærme
  • Display
    Skærm diagonal 68,6 cm (27")
    Skærmopløsning 2560 x 1440 pixel
    Naturligt aspektforhold 16:9
    Skærmteknologi OLED
    Berøringsskærm Ingen
    HD-type Quad HD
    Paneltype WOLED
    Responstid 0,03 ms
    Skærm form Flad
    Kontrastforhold (typisk) 1500000:1
    Maksimal opdateringshastighed 540 Hz
    Vis antal farver 1,07 milliarder farver
    Skærmens lysstyrke (typisk) 335 cd/m²
    Målingstype af responstid GTG (Gray to Gray)
    Skærmoverflade Glans
    Antirefleksskærm Ja
    Synsvinkel, horisontal 178°
    Synsvinkel, vertikal 178°
    Pixel pitch 0,2292 x 0,2292 mm
    High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
    HDR-teknologi (High Dynamic Range) DisplayHDR 400 True Black, High Dynamic Range 10 (HDR10)
    Præstation
    NVIDIA G-SYNC Ja
    AMD FreeSync Ja
    NVIDIA G-SYNC-type G-SYNC Compatible
    AMD FreeSync-type FreeSync Premium Pro
    Understøttelse af VESA Adaptive Sync Ja
    Flimmerfri teknologi Ja
    Lav Blue Light teknologi Ja
    Spiltilstand Ja
    Multimedie
    Indbyggede højttaler(e) Ingen
    Indbygget kamera Ingen
    Indbygget mikrofon Ingen
    Design
    Markedspositionering Spil
    Produktfarve Sort
    Renoveret Ingen
    Rammeløst design Ja
    Frontkantfarve Sort
    Aftageligt stativ Ja
    Farve Sort
    Porte & Grænseflader
    Indbygget USB-hub Ja
    HDMI Ja
    Udgang til hovedtelefoner Ja
    USB-hub-version 2.0 / 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
    USB upstream port type USB Type-B
    Antal upstream-porte 1
    Antal USB Type-B opstrømsporte 1
    Antal USB type-A downstream-porte 2
    Antal HDMI-porte 2
    HDMI-version 2.1a
    Antal DisplayPorts 1
    Antal DisplayPort-udgange 1
    DisplayPort-version 2.1
    Udgange til hovedtelefoner 1
    Tilslutning af hovedtelefoner 3,5 mm
    Ergonomisk
    VESA montering Ja
    Slot til kabellås Ja
    Højdejustering Ja
    Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
    Kan monteres på væggen Ja
    Forbedret kabelstyring Ja
    Kabellåseslids type Kensington
    Justerbar højde (maks.) 11 cm
    Akse Ja
    Drejelig Ja
    Drejevinkel område -30 - 30°
    Hældningsindstilling Ja
    Hældningsvinkelområde -5 - 21°
    Billede-i-billede Ja
    Skærmvisning (OSD) Ja
    Plug and play Ja
    Strømstyring
    Energieffektivitetsklasse (SDR) F
    Energieffektivitetsklasse (HDR) G
    Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 24,7 kWh
    Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 25 kWh
    Strømforbrug (typisk) 29 W
    Strømforbrug (standby) 0,5 W
    Strømforbrug (slukket) 0,3 W
    Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
    Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
    Strømforsyningstype Ekstern
    Energieffektivitetsskala A til G
    Vægt & størrelser
    Bredde (med stativ) 605,2 mm
    Dybde (med stativ) 220 mm
    Højde (med stativ) 527,6 mm
    Vægt (med stativ) 6,8 kg
    Bredde (uden stativ) 605,2 mm
    Dybde (uden stativ) 51,2 mm
    Højde (uden stativ) 351 mm
    Vægt (uden stativ) 4,3 kg
    Emballeringsdata
    Pakkebredde 790 mm
    Pakkedybde 496 mm
    Pakkehøjde 182 mm