LG 27BN55UP-B computerskærm 68,6 cm (27") 3840 x 2160 pixel 4K Ultra HD Sort
Varenummer: 27BN55UP-B.AEU
LG 27BN55UP-B. Skærm diagonal: 68,6 cm (27"), Skærmopløsning: 3840 x 2160 pixel, HD-type: 4K Ultra HD, Responstid: 5 ms, Naturligt aspektforhold: 16:9, Synsvinkel, horisontal: 178°, Synsvinkel, vertikal: 178°. Højdejustering. Produktfarve: Sort
  • Display
    Skærm diagonal 68,6 cm (27")
    Skærmopløsning 3840 x 2160 pixel
    Naturligt aspektforhold 16:9
    Berøringsskærm Ingen
    HD-type 4K Ultra HD
    Paneltype IPS
    Responstid 5 ms
    Skærm form Flad
    Kontrastforhold (typisk) 1000:1
    Vis antal farver 16.7 millioner farver
    Type af baggrundslys W-LED
    Skærmens lysstyrke (typisk) 300 cd/m²
    Antirefleksskærm Ja
    Dynamisk kontrastforhold marketing navn Mega kontrast
    Synsvinkel, horisontal 178°
    Synsvinkel, vertikal 178°
    Pixel pitch 0,155 x 0,155 mm
    Skærm diagonal (metrisk) 68,4 cm
    High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
    HDR-teknologi (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10 (HDR10)
    Overfladehårdhed 3H
    Multimedie
    Indbyggede højttaler(e) Ingen
    Indbygget kamera Ingen
    Design
    Markedspositionering Forretning
    Produktfarve Sort
    Frontkantfarve Sort
    Oplyst stand Ingen
    Farve Sort
    Porte & Grænseflader
    HDMI Ja
    Udgang til hovedtelefoner Ja
    Antal HDMI-porte 2
    Antal DisplayPorts 1
    DisplayPort-version 1.4
    Tilslutning af hovedtelefoner 3,5 mm
    HDCP Ja
    HDCP-version 2.2
    Ergonomisk
    Højdejustering Ja
    Justerbar højde (maks.) 13 cm
    Drejelig Ja
    Drejevinkel område 0 - 335°
    Hældningsvinkelområde -5 - 35°
    Skærmvisning (OSD) Ja
    Strømstyring
    Energieffektivitetsklasse (SDR) F
    Energieffektivitetsklasse (HDR) G
    Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 26 kWh
    Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 36 kWh
    Strømforbrug (standby) 0,5 W
    Strømforbrug (maks.) 36 W
    Strømforbrug (slukket) 0,3 W
    Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
    Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
    Udgangsspænding for vekselstrømsadapter 19 V
    Strømforsyningstype Ekstern
    Energieffektivitetsskala A til G
    Vægt & størrelser
    Bredde (med stativ) 622,6 mm
    Dybde (med stativ) 240 mm
    Højde (med stativ) 402,1 mm
    Vægt (med stativ) 6 kg
    Bredde (uden stativ) 622,6 mm
    Dybde (uden stativ) 45,8 mm
    Højde (uden stativ) 371 mm
    Vægt (uden stativ) 4,4 kg
    Emballeringsdata
    Pakkebredde 703 mm
    Pakkedybde 195 mm
    Pakkehøjde 537 mm