Samsung S27FG904XU computerskærm 68,6 cm (27") 2160 x 3840 pixel 4K Ultra HD LED Sølv
Varenummer: LS27FG904XUXEN
Samsung S27FG904XU. Skærm diagonal: 68,6 cm (27"), Skærmopløsning: 2160 x 3840 pixel, HD-type: 4K Ultra HD, Skærmteknologi: LED, Responstid: 1 ms, Naturligt aspektforhold: 16:9, Synsvinkel, horisontal: 178°, Synsvinkel, vertikal: 178°. Indbyggede højttaler(e). Indbygget USB-hub, USB-hub-version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). VESA montering, Højdejustering. Produktfarve: Sølv
Mere information
Bedst sælgende i Skærme
  • Display
    Skærm diagonal 68,6 cm (27")
    Skærmopløsning 2160 x 3840 pixel
    Naturligt aspektforhold 16:9
    Skærmteknologi LED
    Berøringsskærm Ingen
    HD-type 4K Ultra HD
    Paneltype IPS
    Responstid 1 ms
    Skærm form Flad
    Kontrastforhold (typisk) 1000:1
    Maksimal opdateringshastighed 165 Hz
    Vis antal farver 1 milliard farver
    Skærmens lysstyrke (typisk) 350 cd/m²
    Målingstype af responstid GTG (Gray to Gray)
    Synsvinkel, horisontal 178°
    Synsvinkel, vertikal 178°
    Synlig størrelse, horisontal 59,7 cm
    Synlig størrelse, vertikal 33,6 cm
    Skærm diagonal (metrisk) 68 cm
    High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
    Standard for farveskala sRGB
    sRGB-dækning (typisk) 99%
    Præstation
    NVIDIA G-SYNC Ja
    AMD FreeSync Ja
    NVIDIA G-SYNC-type G-SYNC Compatible
    AMD FreeSync-type FreeSync Premium
    Flimmerfri teknologi Ja
    Spilfunktioner Ultrawide GameView
    Multimedie
    Indbyggede højttaler(e) Ja
    Indbygget kamera Ingen
    Antal højttalere 2
    Udgangseffekt (RMS) 10 W
    Design
    Markedspositionering Spil
    Produktfarve Sølv
    Farve Sølv
    Porte & Grænseflader
    Indbygget USB-hub Ja
    HDMI Ja
    USB-hub-version 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
    USB upstream port type USB Type-B
    Antal upstream-porte 1
    Antal HDMI-porte 2
    HDMI-version 2.1
    Antal DisplayPorts 1
    DisplayPort ud-version 1.4
    HDCP Ja
    HDCP-version 2.2
    Ergonomisk
    VESA montering Ja
    Højdejustering Ja
    Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
    Kan monteres på væggen Ja
    Justerbar højde (maks.) 12 cm
    Akse Ja
    Pivot vinkel -92 - 92°
    Hældningsindstilling Ja
    Hældningsvinkelområde -3 - 15°
    Billede-i-billede Ja
    Strømstyring
    Energieffektivitetsklasse (SDR) F
    Energieffektivitetsklasse (HDR) G
    Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 26 kWh
    Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 44 kWh
    Strømforbrug (typisk) 26,1 W
    Strømforbrug (standby) 0,5 W
    Strømforbrug (maks.) 78 W
    Strømforbrug (slukket) 0,3 W
    Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
    Strømforsyningstype Ekstern
    Energieffektivitetsskala A til G
    Driftsbetingelser
    Driftstemperatur (T-T) 10 - 40 °C
    Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 10 - 80%
    Vægt & størrelser
    Bredde (med stativ) 614,1 mm
    Dybde (med stativ) 203,3 mm
    Højde (med stativ) 541,5 mm
    Vægt (med stativ) 7,5 kg
    Bredde (uden stativ) 614,1 mm
    Dybde (uden stativ) 46 mm
    Højde (uden stativ) 372,2 mm
    Vægt (uden stativ) 4,7 kg
    Emballeringsdata
    Pakkebredde 834 mm
    Pakkedybde 434 mm
    Pakkehøjde 133 mm