LG 27GS60QC-B computerskærm 68,6 cm (27") 2560 x 1440 pixel Fuld HD LCD Sort
Varenummer: 27GS60QC-B.AEUQ
LG 27GS60QC-B. Skærm diagonal: 68,6 cm (27"), Skærmopløsning: 2560 x 1440 pixel, HD-type: Fuld HD, Skærmteknologi: LCD, Responstid: 1 ms, Naturligt aspektforhold: 16:9, Synsvinkel, horisontal: 178°, Synsvinkel, vertikal: 178°. VESA montering. Produktfarve: Sort
Mere information
Ofte købt sammen med
Bedst sælgende i Skærme
  • Get ahead with 1000R ultimate immersion
    Natural curve, 1000R is just the beginning. It's a gaming revolution with satisfying 180Hz speed, picture quality, and usability you've never experienced before.
    Display
    27” curved QHD (2560x1440) HDR10 / sRGB 99% (Typ.)
    Speed
    180Hz refresh rate 1ms (GtG) response time
    Technology
    AMD FreeSync VESA certified AdaptiveSync
    27-inch QHD 1000R curved
    Seamless curve, uninterrupted game playing
    Experience the 1000R curvature, which fits the most human field of sight and reproduce vivid scenes with remarkable 180Hz refresh rate for an experience that feels more realistic and immersive.
    180Hz refresh rate
    Upgraded speed.
    New standard.
    We have raised UltraGear's speed standard to 180Hz. You can enjoy ultra-clear and smooth images with a 180Hz refresh rate, which loads images 180 times in a second.
    1ms (GtG) response time
    Overwhelming speed, diving into gaming
    HDR10 with sRGB 99% (Typ.)
    Feel true-to-life color
    Fluid gaming experience
    Gamer-centric design
    Borderless design
    3-side virtually borderless
    Tilt -5°~+15°
    Gaming GUI
    Match up with your gaming style
    Dynamic Action Sync
    Black Stabilizer
    Crosshair
    The target point is fixed in the center to enhance shooting accuracy.
    FPS Counter
  • Display
    Skærm diagonal 68,6 cm (27")
    Skærmopløsning 2560 x 1440 pixel
    Naturligt aspektforhold 16:9
    Skærmteknologi LCD
    Berøringsskærm Ingen
    HD-type Fuld HD
    Paneltype VA
    Responstid 1 ms
    Skærm form Kurvet
    Kontrastforhold (typisk) 2400:1
    Maksimal opdateringshastighed 180 Hz
    Vis antal farver 16.7 millioner farver
    Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) 250 cd/m²
    Skærmens lysstyrke (typisk) 300 cd/m²
    Antirefleksskærm Ja
    Bedømmelse af skærmkrumning 1000R
    Understøttede grafikopløsninger 2560 x 1440
    Synsvinkel, horisontal 178°
    Synsvinkel, vertikal 178°
    Pixel pitch 0,233 x 0,233 mm
    Skærm diagonal (metrisk) 68,5 cm
    High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
    HDR-teknologi (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10 (HDR10)
    Farvedybde 8 Bit
    sRGB-dækning (typisk) 99%
    Præstation
    NVIDIA G-SYNC Ja
    AMD FreeSync Ja
    NVIDIA G-SYNC-type G-SYNC Compatible
    AMD FreeSync-type FreeSync Premium
    Flimmerfri teknologi Ja
    Spiltilstand Ja
    Multimedie
    Indbyggede højttaler(e) Ingen
    Indbygget kamera Ingen
    Indbygget mikrofon Ingen
    Design
    Markedspositionering Spil
    Produktfarve Sort
    Farve Sort
    Porte & Grænseflader
    Indbygget USB-hub Ingen
    HDMI Ja
    Udgang til hovedtelefoner Ja
    Antal HDMI-porte 2
    HDMI-version 2.0
    Antal DisplayPorts 1
    DisplayPort-version 1.4
    Udgange til hovedtelefoner 1
    Tilslutning af hovedtelefoner 3,5 mm
    Netværk
    Wi-Fi Ingen
    Ethernet LAN Ingen
    Ergonomisk
    VESA montering Ja
    Højdejustering Ingen
    Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
    Hældningsindstilling Ja
    Hældningsvinkelområde -5 - 15°
    Skærmvisning (OSD) Ja
    Strømstyring
    Energieffektivitetsklasse (SDR) F
    Energieffektivitetsklasse (HDR) G
    Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 22 kWh
    Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 29 kWh
    Strømforbrug (typisk) 22 W
    Strømforbrug (standby) 0,5 W
    Strømforbrug (maks.) 19 W
    Strømforbrug (slukket) 0,3 W
    Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
    Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
    Energieffektivitetsskala A til G
    Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) 1950382
    Vægt & størrelser
    Bredde (med stativ) 604,9 mm
    Dybde (med stativ) 226,5 mm
    Højde (med stativ) 450,7 mm
    Vægt (med stativ) 4,8 kg
    Bredde (uden stativ) 604,9 mm
    Dybde (uden stativ) 95,7 mm
    Højde (uden stativ) 363,8 mm
    Vægt (uden stativ) 3,5 kg
    Emballeringsdata
    Pakkebredde 685 mm
    Pakkedybde 160 mm
    Pakkehøjde 435 mm