AOC B3 Q27B3CF2 computerskærm 68,6 cm (27") 2560 x 1440 pixel Quad HD Sort
Varenummer: Q27B3CF2
AOC B3 Q27B3CF2. Skærm diagonal: 68,6 cm (27"), Skærmopløsning: 2560 x 1440 pixel, HD-type: Quad HD, Responstid: 4 ms, Naturligt aspektforhold: 16:9, Synsvinkel, horisontal: 178°, Synsvinkel, vertikal: 178°. Indbyggede højttaler(e). Indbygget USB-hub, USB-hub-version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). VESA montering, Højdejustering. Produktfarve: Sort
Mere information
Bedst sælgende i Skærme
    Dive into the world of the AOC B3 Series – a seamless blend of innovation and elegance that promises an unparalleled visual experience. Unveil the brilliance of the 27"" QHD IPS display, where each frame comes alive with a captivating 100Hz refresh rate and an impressive 1ms MPRT for a cinematic journey like never before. Experience the epitome of convenience with the integrated USB-C 65W port – more than just a connector, it's a power hub that simplifies your digital lifestyle. Enjoy tear-free visuals with courtesy of the Adaptive Sync technology that adds a new dimension to your content. Witness the embodiment of minimalism in the sleek narrow border design with ultra-narrow chin. It offers just 9,5mm height while standard chin borders are 15 – 17mm, a true testament to our dedication to pure beauty. The Height Adjustable Stand goes beyond its functional role; it's your personal sculptor, allowing you to craft your viewing experience to perfection
  • Display
    Skærm diagonal 68,6 cm (27")
    Skærmopløsning 2560 x 1440 pixel
    Naturligt aspektforhold 16:9
    Berøringsskærm Ingen
    HD-type Quad HD
    Paneltype IPS
    Responstid 4 ms
    Skærm form Flad
    Kontrastforhold (typisk) 1500:1
    Maksimal opdateringshastighed 100 Hz
    Vis antal farver 16.7 millioner farver
    LED-baggrundsbelysning Ja
    Type af baggrundslys W-LED
    Skærmens lysstyrke (typisk) 350 cd/m²
    Målingstype af responstid GTG (Gray to Gray)
    Svartid (MPRT) 1 ms
    Antirefleksskærm Ja
    Kontrastforhold (dynamisk) 20000000:1
    Synsvinkel, horisontal 178°
    Synsvinkel, vertikal 178°
    Pixel pitch 0,2331 x 0,2331 mm
    Pixeltæthed 109 ppi
    Horisontal scanningsområde 30 - 115 kHz
    Vertikalt scanningsområde 48 - 100 Hz
    Synlig størrelse, horisontal 59,8 cm
    Synlig størrelse, vertikal 33,6 cm
    Digital horisontal frekvens 30 - 115 kHz
    Digital vertikal frekvens 48 - 100 Hz
    Skærm diagonal (metrisk) 68,6 cm
    High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
    HDR-teknologi (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10 (HDR10)
    DDC/CI Ja
    Tågehastighed 25%
    Overfladehårdhed 3H
    Standard for farveskala sRGB
    Farveområde 99%
    sRGB-dækning (typisk) 120,8%
    NTSC-dækning (typisk) 105,3%
    Adobe RGB dækning 103,5%
    BT.2020 dækning 70,1%
    Farveskala DCI-P3 96,2%
    Præstation
    Understøttelse af VESA Adaptive Sync Ja
    Flimmerfri teknologi Ja
    Lav Blue Light teknologi Ja
    Multimedie
    Indbyggede højttaler(e) Ja
    Indbygget kamera Ingen
    Antal højttalere 2
    Udgangseffekt (RMS) 4 W
    Indbygget mikrofon Ingen
    Design
    Markedspositionering Hjem
    Produktfarve Sort
    Frontkantfarve Sort
    Aftageligt stativ Ja
    Porte & Grænseflader
    Indbygget USB-hub Ja
    HDMI Ja
    Udgang til hovedtelefoner Ja
    USB-hub-version 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
    Antal USB type-A downstream-porte 2
    Antal USB type-C downstream-porte 1
    USB type-C DisplayPort alternativ tilstand Ja
    USB strømforsyning Ja
    USB strømforsyning op til 65 W
    Antal HDMI-porte 2
    HDMI-version 1.4
    Udgange til hovedtelefoner 1
    Tilslutning af hovedtelefoner 3,5 mm
    Indbygget KVM switch Ingen
    HDCP Ja
    HDCP-version 2.2
    AC (strøm) indgang Ja
    Ergonomisk
    VESA montering Ja
    Slot til kabellås Ja
    Højdejustering Ja
    Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
    Kabellåseslids type Kensington
    Justerbar højde (maks.) 11 cm
    Akse Ingen
    Drejelig Ingen
    Hældningsindstilling Ja
    Hældningsvinkelområde -5 - 25°
    Plug and play Ja
    LED-indikatorer Drift, Standby
    Strømstyring
    Energieffektivitetsklasse (SDR) E
    Energieffektivitetsklasse (HDR) G
    Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 21 kWh
    Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 34 kWh
    Strømforbrug (typisk) 35 W
    Strømforbrug (standby) 0,5 W
    Strømforbrug (maks.) 135 W
    Strømforbrug (slukket) 0,3 W
    Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
    Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
    Strømforsyningstype Intern
    Energieffektivitetsskala A til G
    Vægt & størrelser
    Bredde (med stativ) 616,6 mm
    Dybde (med stativ) 229,8 mm
    Højde (med stativ) 508,6 mm
    Vægt (med stativ) 5,51 kg
    Bredde (uden stativ) 616,6 mm
    Dybde (uden stativ) 45,6 mm
    Højde (uden stativ) 356,7 mm
    Vægt (uden stativ) 3,97 kg
    Emballeringsdata
    Pakkebredde 820 mm
    Pakkedybde 162 mm
    Pakkehøjde 481 mm