AOC G2 27G2ZN3/BK computerskærm 68,6 cm (27") 1920 x 1080 pixel Fuld HD LCD Sort, Rød
Varenummer: 27G2ZN3/BK
AOC G2 27G2ZN3/BK. Skærm diagonal: 68,6 cm (27"), Skærmopløsning: 1920 x 1080 pixel, HD-type: Fuld HD, Skærmteknologi: LCD, Responstid: 1 ms, Naturligt aspektforhold: 16:9, Synsvinkel, horisontal: 178°, Synsvinkel, vertikal: 178°. VESA montering, Højdejustering. Produktfarve: Sort, Rød
Mere information
Bedst sælgende i Skærme
  • 27’’ FHD Fast VA Gaming monitor with 240Hz refresh rate for advanced gaming adventure
    The 27G2ZN3/BK features a 27-inch Fast VA panel catering to the demands of both competitive and casual gamers. Offering a 240Hz refresh rate, it enhances your in-game responsiveness significantly. With a response time of 1ms GtG and 0.5ms MPRT, your gaming experience becomes fluid and uninterrupted. Additionally, you have the option to adjust the stand for improved posture while gaming, promoting a more professional approach to your gameplay.
  • Display
    Skærm diagonal 68,6 cm (27")
    Skærmopløsning 1920 x 1080 pixel
    Naturligt aspektforhold 16:9
    Skærmteknologi LCD
    Berøringsskærm Ingen
    HD-type Fuld HD
    Paneltype Fast VA
    Responstid 1 ms
    Skærm form Flad
    Kontrastforhold (typisk) 4000:1
    Maksimal opdateringshastighed 280 Hz
    Vis antal farver 16.7 millioner farver
    LED-baggrundsbelysning Ja
    Type af baggrundslys W-LED
    Skærmens lysstyrke (typisk) 300 cd/m²
    Målingstype af responstid GTG (Gray to Gray)
    Svartid (MPRT) 0,5 ms
    Kontrastforhold (dynamisk) 80000000:1
    Synsvinkel, horisontal 178°
    Synsvinkel, vertikal 178°
    Pixel pitch 0,3114 x 0,3114 mm
    Pixeltæthed 81,59 ppi
    Horisontal scanningsområde 30 - 255 kHz
    Vertikalt scanningsområde 48 - 280 Hz
    Synlig størrelse, horisontal 59,8 cm
    Synlig størrelse, vertikal 33,6 cm
    Skærm diagonal (metrisk) 68,6 cm
    High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
    HDR-teknologi (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10 (HDR10)
    DDC/CI Ja
    sRGB-dækning (typisk) 123,3%
    Farveskala DCI-P3 92,2%
    Præstation
    Understøttelse af VESA Adaptive Sync Ja
    Flimmerfri teknologi Ja
    Lav Blue Light teknologi Ja
    Spiltilstand Ja
    Design
    Markedspositionering Spil
    Produktfarve Sort, Rød
    Rammeløst design Ja
    Frontkantfarve Sort/rød
    Aftageligt stativ Ja
    Porte & Grænseflader
    Indbygget USB-hub Ingen
    HDMI Ja
    Udgang til hovedtelefoner Ja
    Antal HDMI-porte 2
    HDMI-version 2.0
    Antal DisplayPorts 1
    DisplayPort-version 1.4
    Udgange til hovedtelefoner 1
    Tilslutning af hovedtelefoner 3,5 mm
    AC (strøm) indgang Ja
    Ergonomisk
    VESA montering Ja
    Slot til kabellås Ja
    Højdejustering Ja
    Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
    Forbedret kabelstyring Ja
    Kabellåseslids type Kensington
    Justerbar højde (maks.) 13 cm
    Akse Ja
    Pivot vinkel 0 - 90°
    Drejelig Ja
    Drejevinkel område -30 - 30°
    Hældningsindstilling Ja
    Hældningsvinkelområde -4 - 21,5°
    Skærmvisning (OSD) Ja
    Antal OSD sprog 19
    Plug and play Ja
    Strømstyring
    Energieffektivitetsklasse (SDR) E
    Energieffektivitetsklasse (HDR) G
    Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 21 kWh
    Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 30 kWh
    Strømforbrug (typisk) 27 W
    Strømforbrug (standby) 0,5 W
    Strømforbrug (maks.) 44 W
    Strømforbrug (slukket) 0,3 W
    Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
    Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
    Indgangsstrøm 1.5 A
    Strømforsyningstype Intern
    Energieffektivitetsskala A til G
    Driftsbetingelser
    Driftstemperatur (T-T) 0 - 40 °C
    Opbevaringstemperatur (T-T) -25 - 55 °C
    Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 10 - 85%
    Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) 5 - 93%
    Driftshøjde 0 - 5000 m
    Ikke-drift højde 0 - 12192 m
    Vægt & størrelser
    Bredde (med stativ) 612,5 mm
    Dybde (med stativ) 227,4 mm
    Højde (med stativ) 528,6 mm
    Vægt (med stativ) 4,85 kg
    Bredde (uden stativ) 612,5 mm
    Dybde (uden stativ) 48,8 mm
    Højde (uden stativ) 365,8 mm
    Vægt (uden stativ) 3,55 kg
    Emballeringsdata
    Pakkebredde 730 mm
    Pakkedybde 187 mm
    Pakkehøjde 520 mm