AOC E4 CU34E4CV computerskærm 86,4 cm (34") 3440 x 1440 pixel UltraWide Quad HD LCD Sort
Varenummer: CU34E4CV
AOC E4 CU34E4CV. Skærm diagonal: 86,4 cm (34"), Skærmopløsning: 3440 x 1440 pixel, HD-type: UltraWide Quad HD, Skærmteknologi: LCD, Responstid: 4 ms, Naturligt aspektforhold: 21:9, Synsvinkel, horisontal: 178°, Synsvinkel, vertikal: 178°. Indbyggede højttaler(e). Indbygget USB-hub, USB-hub-version: 2.0 / 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). VESA montering, Højdejustering. Produktfarve: Sort
Mere information
Bedst sælgende i Skærme
  • Boost productivity with the CU34E4CV 34" WQHD Ultrawide monitor
    The CU34E4CV offers a 34" WQHD display with a 120Hz refresh rate, HDR10, and Hardware Anti-Blue Light for clear, comfortable viewing. Featuring Smart KVM, a 90W PD docking station, and a sleek, professional design, it's ideal for enhancing productivity and multitasking.
  • Display
    Skærm diagonal 86,4 cm (34")
    Skærmopløsning 3440 x 1440 pixel
    Naturligt aspektforhold 21:9
    Skærmteknologi LCD
    Berøringsskærm Ingen
    HD-type UltraWide Quad HD
    Paneltype VA
    Responstid 4 ms
    Skærm form Kurvet
    Kontrastforhold (typisk) 3500:1
    Maksimal opdateringshastighed 120 Hz
    Vis antal farver 16.7 millioner farver
    LED-baggrundsbelysning Ja
    Type af baggrundslys W-LED
    Skærmens lysstyrke (typisk) 350 cd/m²
    Målingstype af responstid GTG (Gray to Gray)
    Antirefleksskærm Ja
    Bedømmelse af skærmkrumning 1500R
    Kontrastforhold (dynamisk) 20000000:1
    Synsvinkel, horisontal 178°
    Synsvinkel, vertikal 178°
    Pixel pitch 0,23175 x 0,23175 mm
    Pixeltæthed 109,68 ppi
    Horisontal scanningsområde 30 - 190 kHz
    Vertikalt scanningsområde 48 - 120 Hz
    Synlig størrelse, horisontal 79,7 cm
    Synlig størrelse, vertikal 33,4 cm
    Digital horisontal frekvens 30 - 190 kHz
    Digital vertikal frekvens 48 - 120 Hz
    Skærm diagonal (metrisk) 86,36 cm
    High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
    HDR-teknologi (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10 (HDR10)
    DDC/CI Ja
    Overfladehårdhed 3H
    sRGB-dækning (typisk) 120,6%
    Præstation
    AMD FreeSync opdateringshastighed 48 - 120 Hz
    Understøttelse af VESA Adaptive Sync Ja
    Flimmerfri teknologi Ja
    Lav Blue Light teknologi Ja
    Multimedie
    Indbyggede højttaler(e) Ja
    Antal højttalere 2
    Udgangseffekt (RMS) 10 W
    Design
    Markedspositionering Kontor
    Produktfarve Sort
    Rammeløst design Ja
    Frontkantfarve Sort
    Aftageligt stativ Ja
    Porte & Grænseflader
    Indbygget USB-hub Ja
    HDMI Ja
    Udgang til hovedtelefoner Ja
    USB-hub-version 2.0 / 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
    USB upstream port type USB Type-B, USB Type-C
    Antal USB Type-B opstrømsporte 1
    Antal USB Type-C opstrømsporte 2
    Antal USB type-A downstream-porte 4
    USB strømforsyning Ja
    USB strømforsyning op til 90 W
    Antal HDMI-porte 2
    HDMI-version 2.1
    Antal DisplayPorts 1
    DisplayPort-version 1.4
    Lydudgang Ja
    Udgange til hovedtelefoner 1
    Indbygget KVM switch Ja
    HDCP Ja
    HDCP-version 1.4/2.2
    Netværk
    Ethernet LAN Ja
    Ergonomisk
    VESA montering Ja
    Slot til kabellås Ja
    Højdejustering Ja
    Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
    Forbedret kabelstyring Ja
    Kabellåseslids type Kensington
    Justerbar højde (maks.) 18 cm
    Drejelig Ja
    Drejevinkel område -180 - 180°
    Hældningsindstilling Ja
    Hældningsvinkelområde -5 - 23°
    Billede-i-billede Ja
    Plug and play Ja
    Strømstyring
    Energieffektivitetsklasse (SDR) E
    Energieffektivitetsklasse (HDR) G
    Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 25 kWh
    Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 46 kWh
    Strømforbrug (typisk) 31,7 W
    Strømforbrug (standby) 0,5 W
    Strømforbrug (maks.) 179 W
    Strømforbrug (slukket) 0,3 W
    Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
    Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
    Indgangsstrøm 2.5 A
    Strømforsyningstype Intern
    Energieffektivitetsskala A til G
    Driftsbetingelser
    Driftstemperatur (T-T) 0 - 40 °C
    Opbevaringstemperatur (T-T) -25 - 55 °C
    Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 10 - 85%
    Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) 5 - 93%
    Driftshøjde 0 - 5000 m
    Ikke-drift højde 0 - 12192 m
    Vægt & størrelser
    Bredde (med stativ) 808,8 mm
    Dybde (med stativ) 252,2 mm
    Højde (med stativ) 581,6 mm
    Vægt (med stativ) 9,92 kg
    Bredde (uden stativ) 808,8 mm
    Dybde (uden stativ) 101,5 mm
    Højde (uden stativ) 365,4 mm
    Vægt (uden stativ) 7,16 kg
    Emballeringsdata
    Pakkebredde 930 mm
    Pakkedybde 188 mm
    Pakkehøjde 188 mm