Philips Evnia 34M2C6500/00 computerskærm 86,4 cm (34") 3440 x 1440 pixel Wide Quad HD QD-OLED Grå
Varenummer: 34M2C6500/00
Curved Gaming Monitor 34M2C6500 QD OLED-gamingskærm
Mere information
Bedst sælgende i Skærme
  • Display
    Skærm diagonal 86,4 cm (34")
    Skærmopløsning 3440 x 1440 pixel
    Naturligt aspektforhold 21:9
    Skærmteknologi QD-OLED
    Berøringsskærm Ingen
    HD-type Wide Quad HD
    Responstid 0,03 ms
    Skærm form Kurvet
    Kontrastforhold (typisk) 1000000:1
    Maksimal opdateringshastighed 175 Hz
    Vis antal farver 1,07 milliarder farver
    Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) 450 cd/m²
    Skærmens lysstyrke (typisk) 1000 cd/m²
    Bedømmelse af skærmkrumning 1800R
    Dynamisk kontrastforhold marketing navn Mega Infinity DCR
    Synsvinkel, horisontal 178°
    Synsvinkel, vertikal 178°
    Pixel pitch 0,2315 x 0,2315 mm
    Horisontal scanningsområde 30 - 275 kHz
    Vertikalt scanningsområde 48 - 100 Hz
    Synlig størrelse, horisontal 80 cm
    Synlig størrelse, vertikal 33,7 cm
    Skærm diagonal (metrisk) 86,36 cm
    High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
    HDR-teknologi (High Dynamic Range) DisplayHDR 400 True Black
    DDC/CI Ja
    Overfladehårdhed 2H
    Standard for farveskala sRGB
    Farveområde 99,3%
    sRGB-dækning (typisk) 148,8%
    Adobe RGB dækning 97,8%
    Vis sRGB Ja
    Størrelse på skærmpanel 34 inch/86.36 cm
    Præstation
    AMD FreeSync Ja
    AMD FreeSync-type FreeSync Premium Pro
    Omgivende belysningstype 3-sidet
    Understøttelse af VESA Adaptive Sync Ja
    Flimmerfri teknologi Ja
    Lav Blue Light teknologi Ja
    Design
    Markedspositionering Spil
    Produktfarve Grå
    Porte & Grænseflader
    Indbygget USB-hub Ja
    HDMI Ja
    Udgang til hovedtelefoner Ja
    USB-hub-version 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
    Antal USB Type-B opstrømsporte 1
    Antal USB type-A downstream-porte 2
    Antal HDMI-porte 2
    HDMI-version 2.0
    Antal DisplayPorts 1
    DisplayPort-version 1.4
    HDCP Ja
    HDCP-version 2.2
    Ergonomisk
    VESA montering Ja
    Slot til kabellås Ja
    Højdejustering Ja
    Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
    Kabellåseslids type Kensington
    Justerbar højde (maks.) 13 cm
    Drejelig Ja
    Drejevinkel område -30 - 30°
    Hældningsindstilling Ja
    Hældningsvinkelområde -5 - 20°
    Billede-i-billede Ja
    Skærmvisning (OSD) Ja
    Strømstyring
    Energieffektivitetsklasse (SDR) F
    Energieffektivitetsklasse (HDR) G
    Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 31 kWh
    Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 35 kWh
    Strømforbrug (typisk) 98,9 W
    Strømforbrug (standby) 0,5 W
    Strømforbrug (slukket) 0,3 W
    Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
    Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
    Strømforsyningstype Intern
    Energieffektivitetsskala A til G
    Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) 1953435
    Driftsbetingelser
    Driftstemperatur (T-T) 0 - 35 °C
    Opbevaringstemperatur (T-T) -20 - 60 °C
    Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 20 - 80%
    Driftshøjde 0 - 3658 m
    Ikke-drift højde 0 - 12192 m
    Vægt & størrelser
    Bredde (med stativ) 813 mm
    Dybde (med stativ) 311 mm
    Højde (med stativ) 555 mm
    Vægt (med stativ) 8,42 kg
    Bredde (uden stativ) 813 mm
    Dybde (uden stativ) 164 mm
    Højde (uden stativ) 367 mm
    Vægt (uden stativ) 6,85 kg
    Emballeringsdata
    Pakkebredde 930 mm
    Pakkedybde 282 mm
    Pakkehøjde 525 mm
    Pakkevægt 16,4 kg
    Emballage indhold
    Stativ inkluderet Ja
    Kabler inkluderet DisplayPort, HDMI, USB
    Bæredygtighed
    Indeholder ikke Kviksølv, PVC/BFR
    Andre funktioner
    Lav inputforsinkelse Ja
    Kompatible operativsystemer DDC/CI; Mac OS X; sRGB; Windows 11/10
    Billede-for-billede (PbP) Ja
    Udvendigt finish type Tekstureret
    Skærm synkroniseringsindgangssignal Separate Sync
    Genanvendelige emballeringsmaterialer 100%
    EasyRead-tilstand Ja
    LowBlue tilstand Ja
    Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) 30000 t
    Brugerkontrol Power On/Off; Menu/OK; Input/Up; Game Settings/Down; SmartImage game/Back
    Billedforbedring SmartImage game
    MultiView PBP/PIP; 2 x devices
    Delta E 2
    Genbrug af data
    Samlet mængde genbrugsmaterialer brugt til fremstilling af 85%