AOC G3 25G3ZM/BK computerskærm 62,2 cm (24.5") 1920 x 1080 pixel Fuld HD Sort, Rød
Varenummer: 25G3ZM/BK
AOC G3 25G3ZM/BK. Skærm diagonal: 62,2 cm (24.5"), Skærmopløsning: 1920 x 1080 pixel, HD-type: Fuld HD, Responstid: 1 ms, Naturligt aspektforhold: 16:9, Synsvinkel, horisontal: 178°, Synsvinkel, vertikal: 178°. VESA montering, Højdejustering. Produktfarve: Sort, Rød
Mere information
Bedst sælgende i Skærme
  • 24.5” FHD VA display with Adaptive Sync, low input lag and 1 ms GTG
    The AOC 25G3ZM/BK meets the needs of both eSports, competitive gamers, and casual gamers as well. It offers a responsive 24.5” VA panel with FHD resolution, ShadowControl and super contrast ratio of 3000:1. Be the fastest in action with 240Hz refresh rate, Adaptive Sync, 1ms GTG and low input lag.
  • Display
    Skærm diagonal 62,2 cm (24.5")
    Skærmopløsning 1920 x 1080 pixel
    Naturligt aspektforhold 16:9
    Berøringsskærm Ingen
    HD-type Fuld HD
    Paneltype VA
    Responstid 1 ms
    Skærm form Flad
    Kontrastforhold (typisk) 3000:1
    Maksimal opdateringshastighed 240 Hz
    Vis antal farver 16.7 millioner farver
    LED-baggrundsbelysning Ja
    Type af baggrundslys W-LED
    Skærmens lysstyrke (typisk) 300 cd/m²
    Målingstype af responstid GTG (Gray to Gray)
    Svartid (MPRT) 0,5 ms
    Antirefleksskærm Ja
    Kontrastforhold (dynamisk) 80000000:1
    Synsvinkel, horisontal 178°
    Synsvinkel, vertikal 178°
    Pixeltæthed 90 ppi
    Skærm diagonal (metrisk) 62,23 cm
    Standard for farveskala DCI-P3
    Farveområde 92%
    sRGB-dækning (typisk) 100%
    Farveskala DCI-P3 92%
    Præstation
    NVIDIA G-SYNC Ingen
    AMD FreeSync Ja
    AMD FreeSync-type FreeSync Premium
    AMD FreeSync opdateringshastighed 48 - 240 Hz
    Flimmerfri teknologi Ja
    Lav Blue Light teknologi Ja
    Spiltilstand Ja
    Multimedie
    Indbyggede højttaler(e) Ingen
    Indbygget mikrofon Ingen
    Design
    Markedspositionering Spil
    Produktfarve Sort, Rød
    Frontkantfarve Sort/rød
    Aftageligt stativ Ja
    Porte & Grænseflader
    HDMI Ja
    Udgang til hovedtelefoner Ja
    Antal HDMI-porte 2
    HDMI-version 2.0
    Antal DisplayPorts 1
    DisplayPort-version 1.2
    Tilslutning af hovedtelefoner 3,5 mm
    Ergonomisk
    VESA montering Ja
    Slot til kabellås Ja
    Højdejustering Ja
    Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
    Kabellåseslids type Kensington
    Justerbar højde (maks.) 13 cm
    Akse Ja
    Drejelig Ja
    Drejevinkel område -30 - 30°
    Hældningsindstilling Ja
    Hældningsvinkelområde -5 - 23°
    Skærmvisning (OSD) Ja
    Strømstyring
    Energieffektivitetsklasse (SDR) E
    Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 18 kWh
    Strømforbrug (typisk) 25 W
    Strømforbrug (standby) 0,3 W
    Strømforbrug (slukket) 0,3 W
    Strømforsyningstype Intern
    Energieffektivitetsskala A til G
    Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) 1336815
    Vægt & størrelser
    Bredde (med stativ) 557,3 mm
    Dybde (med stativ) 258,8 mm
    Højde (med stativ) 503 mm
    Vægt (med stativ) 4,24 kg
    Bredde (uden stativ) 557,3 mm
    Dybde (uden stativ) 48 mm
    Højde (uden stativ) 328,9 mm
    Emballeringsdata
    Pakkebredde 620 mm
    Pakkedybde 160 mm
    Pakkehøjde 541 mm