Viewsonic LDM163-182 skilte display Digital fladpaneldisplay 4,14 m (163") LED Wi-Fi 600 cd/m² Sort Android 9
Varenummer: LDM163-182
Viewsonic LDM163-182. Produktdesign: Digital fladpaneldisplay. Skærm diagonal: 4,14 m (163"), Skærmteknologi: LED, Skærmopløsning: 1920 x 1080 pixel, Skærmens lysstyrke: 600 cd/m². Wi-Fi. Operativsystem installeret: Android 9. Produktfarve: Sort
Mere information
Bedst sælgende i Public Displays
  • The ViewSonic® LDM163-182 is an innovative All-in-One Direct View LED display. With a huge 163” screen size, the LDM163-182 is built to impress as a centerpiece in any higher education auditorium or lecture hall, as well as in corporate conference rooms, boardrooms and lobbies. This display boasts immersive and stunning visuals thanks to Full HD resolution that pairs perfectly with an impressive 600-nit high brightness. This ensures content and messages are always easy to see, even in brightly lit environments. A sleek design and innovative detachable control box delivers a 99% screen-to-body ratio, allowing the display to seamlessly blend into any space while keeping the controls conveniently accessible. Plus, a Glue-on-Board (GOB) LED surface treatment delivers an IP54 rating for enhanced protection from collisions, dust and moisture. With seamless installation, 24/7 reliability, and purposefully designed features for high-impact messaging and digital signage applications, this display sets a new standard for visual excellence at an unbeatable value.
  • Display
    Skærm diagonal 4,14 m (163")
    Skærmteknologi LED
    Skærmopløsning 1920 x 1080 pixel
    Skærmens lysstyrke 600 cd/m²
    LED-baggrundsbelysning Ja
    LED-baggrundsbelysning type Direct-LED
    Kontrastforhold (typisk) 6500:1
    Synsvinkel, horisontal 170°
    Synsvinkel, vertikal 170°
    Aktiv skærmområde (B x H) 3600 x 2025 mm
    Panel levetid 100000 t
    Horisontal scanningsområde 31 - 94 kHz
    Vertikalt scanningsområde 56 - 85 Hz
    Porte & Grænseflader
    Antal HDMI-porte 5
    USB-port Ja
    HDMI-version 2.0
    Antal HDMI-indgangsporte 4
    Antal HDMI-udgangsporte 1
    Antal USB-porte 2
    USB version 3.0
    USB-stik type USB Type-A, USB Type-C
    Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte 2
    Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte 1
    Ethernet LAN-porte (RJ-45) 3
    Lyd (L, R) udgang 2
    RS-232 grænseflade Ja
    Infrarød dataport Ja
    Fjernbetjening (IR) indgang 1
    Fjernbetjening (IR) udgang 1
    Lyd
    Indbyggede højttaler(e) Ja
    Antal indbyggede højttalere 2
    Udgangseffekt (RMS) 30 W
    Design
    Produktdesign Digital fladpaneldisplay
    Produktfarve Sort
    Monteringstype Væg
    Præstation
    Formål Kommerciel
    Kode for international beskyttelse (IP) IP54
    Strømstyring
    Strømforbrug (typisk) 919 W
    Indgangsspænding 100-120 V
    Strømforbrug (dvale) 0,5 W
    Strømforbrug (maks.) 2642 W
    Vekselstrømsindgangsspænding 220 - 240 V
    Vekselstrømsindgangsfrekvens 50 Hz
    Computersystem
    Intern lagerkapacitet 32 GB
    Operativsystem installeret Android 9
    Vægt & størrelser
    Skærmbredde 3612 mm
    Skærm, dybde 31 mm
    Skærm, højde 2171 mm
    Vægt 228 kg
    Vægt (med stativ) 227 kg
    Emballeringsdata
    Pakkebredde 2250 mm
    Pakkedybde 1000 mm
    Pakkehøjde 1240 mm
    Pakkevægt 331 kg
    Emballage indhold
    Fjernbetjening inkluderet Ja
    Kabler inkluderet IR, LAN (RJ-45), Strøm
    Monteringssæt Ja
    Driftsbetingelser
    Driftstemperatur (T-T) 0 - 40 °C