Sony FW-75BZ40L skilte display Digital fladpaneldisplay 190,5 cm (75") LCD Wi-Fi 700 cd/m² 4K Ultra HD Sort Android 24/7
Varenummer: FW-75BZ40L
Sony FW-75BZ40L. Produktdesign: Digital fladpaneldisplay. Skærm diagonal: 190,5 cm (75"), Skærmteknologi: LCD, Skærmopløsning: 3840 x 2160 pixel, Skærmens lysstyrke: 700 cd/m², HD-type: 4K Ultra HD. Wi-Fi. Driftstimer (timer/dage): 24/7. Operativsystem installeret: Android. Produktfarve: Sort
Mere information
Bedst sælgende i Public Displays
  • Superlative picture quality. Made for professionals.
    Deep Black Non-Glare
    Exquisite images that always stand out
    Our 75” FW-75BZ40L grabs your audience’s attention with extremely high 700 nit screen brightness for punchy, high-impact visuals that are always seen clearly. Advanced Sony picture processing technologies ensure your content looks its very best. The panel’s extra-wide viewing angle ensures that everyone in the room can enjoy clear, bright images wherever they’re positioned.
    Richer, more natural colour
    Finer detail
    Smoother movement
    Motionflow XR ensures smoother, more natural reproduction of rapidly-moving on-screen images.
    Installation flexibility to suit every environment
    Wall-Mount Adjuster
    Side Mounted interfaces
    Discreet Logo
    Landscape, Portratint and Tilt
    Round the clock reliability
    Special settings for professional use
    Get great pictures fast
    Easy multi-screen setup
    Easy integration
    Large 32GB internal storage
    Signage made simple
    Wireless screen mirroring
    Meet more easily
    With BRAVIA, sustainability in every scene
  • Display
    Skærm diagonal 190,5 cm (75")
    Skærmteknologi LCD
    Skærmopløsning 3840 x 2160 pixel
    Skærmens lysstyrke 700 cd/m²
    HD-type 4K Ultra HD
    Berøringsskærm Ingen
    Paneltype IPS
    LED-baggrundsbelysning Ja
    LED-baggrundsbelysning type Direct-LED
    Naturligt aspektforhold 16:9
    Responstid 8 ms
    Kontrastforhold (typisk) 1200:1
    Kontrastforhold (dynamisk) 600000:1
    Synsvinkel, horisontal 178°
    Synsvinkel, vertikal 178°
    Skærm diagonal (metrisk) 190,5 cm
    Farvemætning 92%
    Bevægelsesinterpolationsteknologi Motionflow XR 240
    Understøttede grafikopløsninger 3840 x 2160, 4096 x 2160
    Understøttede videotilstande 480p, 720p, 1080i, 1080p, 2160p
    High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
    Oprindelig opdateringshastighed 50 Hz
    Tågehastighed 47%
    RGB-farverum DCI-P3
    Porte & Grænseflader
    Antal HDMI-porte 4
    DVI-port Ingen
    Antal DisplayPorts 0
    USB-port Ja
    Antal USB-porte 2
    Ethernet LAN-porte (RJ-45) 1
    Sammensat videoindgang 1
    Lyd (L, R) indgang 1
    Lyd (L, R) udgang 1
    RS-232C Ja
    Lyd
    Indbyggede højttaler(e) Ja
    Antal indbyggede højttalere 2
    Udgangseffekt (RMS) 20 W
    Design
    Produktdesign Digital fladpaneldisplay
    Produktfarve Sort
    Understøttet placering Indendørs
    VESA montering Ja
    Orientering Horisontal/vertikal
    Panel montering grænseflade 300 x 300 mm
    Antirefleksskærm Ja
    Præstation
    Formål Universel
    Multicast-understøttelse Ja
    Wi-Fi Direct Ja
    Understøttelse af Apple AirPlay Ja
    Dolby Vision Ja
    Driftstimer (timer/dage) 24/7
    HDCP Ja
    Automatisk lysstyrke kontrol Ja
    HDCP-version 2.3
    Hybrid Log-Gamma (HLG) Ja
    Højt dynamikområde 10 (HDR10) Ja
    Strømstyring
    Strømforbrug (typisk) 299 W
    Strømforbrug (standby) 0,5 W
    Energieffektivitetsklasse (SDR) E
    Energieffektivitetsklasse (HDR) G
    Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 106 kWh
    Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 136 kWh
    Energieffektivitetsskala A til G
    Computersystem
    Computersystem Ja
    Intern lagerkapacitet 32 GB
    Operativsystem installeret Android
    Understøttede lydformater FLAC, LPCM, MP3, WAV, WMA
    Understøttede billedformater JPEG, MJPEG
    Google programmer Google Chromecast
    Vægt & størrelser
    Skærmbredde 1686 mm
    Skærm, dybde 72 mm
    Skærm, højde 969 mm
    Skærm, vægt 31,5 kg
    Emballeringsdata
    Pakkebredde 1824 mm
    Pakkedybde 187 mm
    Pakkehøjde 1114 mm