Samsung LH75OMDPWBC skilte display Digital fladpaneldisplay 190,5 cm (75") LED 2500 cd/m² Fuld HD Sort Linux 24/7
Varenummer: LH75OMDPWBC
Samsung LH75OMDPWBC. Produktdesign: Digital fladpaneldisplay. Skærm diagonal: 190,5 cm (75"), Skærmteknologi: LED, Skærmopløsning: 1920 x 1080 pixel, Skærmens lysstyrke: 2500 cd/m², HD-type: Fuld HD. Driftstimer (timer/dage): 24/7. Operativsystem installeret: Linux. Produktfarve: Sort
Mere information
Bedst sælgende i Public Displays
  • Deliver promotional messaging vividly with excellent visibility
    Display content with optimal brightness and cost-efficiency
    Rely on strong 24/7 durability in various outdoor environments
    Experience easy management and clutter-free installation with SSSP
    Easily and professionally manage content from a mobile device
    Deliver engaging content with a very visible, sleek and exceptional design
    Impress customers and reduce viewing distractions with a sophisticated design featuring a narrow 9.3 mm bezel and slim depththat offers an elegant appearance. Slim bezels allow OMD Series displays to be used in seamless video walls for stunning window and wall displays. And with slim-depth panels these stylish displays deliver efficient use of space while reducing separate housing design costs.
    Choose the ideal display type for any business environment
    Take advantage of a variety of form factors to suit your display environment. As a standalone kit-type panel, the OMD-K is designed for specialized use in various customized housings to serve a wide range of configuration and environmental needs. OMD-W is an aesthetically pleasing standalone panel that is suitable for in-window store display usage with a backcover that hides its array of connectivity ports and openings.Both OMD-K and OMD-W models are available in various sizes (46”, 55” and 75”)for configuration flexibility.
  • Display
    Skærm diagonal 190,5 cm (75")
    Skærmteknologi LED
    Skærmopløsning 1920 x 1080 pixel
    Skærmens lysstyrke 2500 cd/m²
    HD-type Fuld HD
    Paneltype SPVA
    Naturligt aspektforhold 16:9
    Responstid 6 ms
    Kontrastforhold (typisk) 5000:1
    Synsvinkel, horisontal 178°
    Synsvinkel, vertikal 178°
    Vis antal farver 16,78 millioner farver
    Aktiv skærmområde (B x H) 1650,24 x 928,26 mm
    Horisontal scanningsområde 30 - 81 kHz
    Vertikalt scanningsområde 48 - 75 Hz
    Understøttede grafikopløsninger 1920 x 1080 (HD 1080)
    Farveområde 72%
    Porte & Grænseflader
    Antal HDMI-porte 2
    DVI-port Ja
    Antal DisplayPorts 1
    Antal DVI-D-porte 1
    VGA (D-Sub) indgangsporte 1
    DisplayPort-version 1.2
    USB version 2.0
    Ethernet LAN-porte (RJ-45) 1
    Komponentvideo (YPbPr/YCbCr) indgang 1
    RS-232C Ja
    Lyd
    Indbyggede højttaler(e) Ingen
    Design
    Produktdesign Digital fladpaneldisplay
    Produktfarve Sort
    VESA montering Ja
    Panel montering grænseflade 900 x 600 mm
    Præstation
    Driftstimer (timer/dage) 24/7
    Strømstyring
    Strømforbrug (typisk) 550 W
    Strømforbrug (dvale) 0,5 W
    Strømforbrug (slukket) 0,5 W
    Strømforbrug (maks.) 935 W
    Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
    Vekselstrømsindgangsfrekvens 50 - 60 Hz
    Computersystem
    Computersystem Ja
    Computersystem type System på chip (SoC)
    Processormodel Cortex-A9
    Processorfrekvens 1 GHz
    Intern hukommelse 1,5 GB
    Intern lagerkapacitet 8 GB
    Operativsystem installeret Linux
    Understøttede videoformater AVC, H.264, MPEG1, MPEG2, VC-1, VP8
    Understøttede lydformater AC3
    Understøttede billedformater JPG, PNG
    Vægt & størrelser
    Bredde 1675,8 mm
    Dybde 124,6 mm
    Højde 953,8 mm
    Vægt 48 kg
    Emballeringsdata
    Pakkebredde 1815 mm
    Pakkedybde 415 mm
    Pakkehøjde 1075 mm
    Pakkevægt 60 kg
    Emballage indhold
    Fjernbetjening inkluderet Ja
    Batterier inkluderet Ja
    Kabler inkluderet Vekselstrøm, VGA
    Garantibevis Ja
    Driftsbetingelser
    Driftstemperatur (T-T) 0 - 40 °C
    Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 10 - 80%
    Logistik data
    Harmoniseret systemkode (HS) 85285210
    Netværk
    Ethernet LAN Ja
    Andre funktioner
    System på Chip (SoC) type Samsung SMART Signage Platform (SSSP) Gen 2
    L2 cache 1024 KB
    Hukommelsesur hastighed 1866 MHz
    Brugerhukommelse 6 GB
    Brugervejledning Ja
    Hurtig start guide Ja
    Dot clock scanningsfrekvens 148,5 MHz