LG LAPA136-GF skilte display Digital fladpaneldisplay 3,45 m (136") LED Wi-Fi 500 cd/m² Fuld HD Sort Indbygget processer WebOS
Varenummer: LAPA136-GF
LG LAPA136-GF. Produktdesign: Digital fladpaneldisplay. Skærm diagonal: 3,45 m (136"), Skærmteknologi: LED, Skærmopløsning: 1920 x 1080 pixel, Skærmens lysstyrke: 500 cd/m², HD-type: Fuld HD. Wi-Fi. Operativsystem installeret: WebOS. Produktfarve: Sort
Mere information
Bedst sælgende i Public Displays
  • All-in-One LED Screen with Built-in Speaker
    Easy Installation
    Simple Power Connection
    Quick Maintenance
    Versatile Installation with Dedicated Accessories
    Real-time LG ConnectedCare
    High Performance SoC with webOS
    Compatible with AV Control Systems
    * Initial setting from display is required for Crestron Connected® compatibility.
    ** Network based control
    *** Crestron Connected® needs to be purchased separately.
    Office Meeting Mode
    * Users can enable Office Meeting Mode at EZ Setting menu of the Signage.
    Wireless Screen Sharing
    * LG One:Quick Share needs to be purchased separately.
    ** Users need to set up SoftAP enabled at Network Menu of the Signage.
    Flame Spread Protection
    * The LAPA series was evaluated for spread of flame at 1.5 min and final spread of flame under BS476 Part7:1997 (R2016) procedures, verified by TUV SUDCertification and Testing (China) Co., Ltd. in December 2024, and satisfied Class 1 (165+25mm) standard requirements. (Technical Reprot No. 68.189.24.0712.01).
    ** Actual results or performance may vary depending on the use environment.
    5,000m Operational Capability
  • Display
    Skærm diagonal 3,45 m (136")
    Skærmteknologi LED
    Skærmopløsning 1920 x 1080 pixel
    Skærmens lysstyrke 500 cd/m²
    HD-type Fuld HD
    Kontrastforhold (typisk) 3000:1
    Synsvinkel, horisontal 150°
    Synsvinkel, vertikal 150°
    Pixel pitch 1,56 x 1,56 mm
    High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
    Porte & Grænseflader
    Antal HDMI-porte 3
    DVI-port Ingen
    Antal DisplayPorts 1
    USB-port Ja
    Antal USB-porte 1
    USB version 2.0
    USB-stik type USB Type-A
    Ethernet LAN-porte (RJ-45) 1
    RS-232C Ja
    Fjernbetjening (IR) indgang 1
    Digital akustisk og optisk udgang 1
    Lyd
    Indbyggede højttaler(e) Ja
    Antal indbyggede højttalere 2
    Udgangseffekt (RMS) 18 W
    Design
    Produktdesign Digital fladpaneldisplay
    Produktfarve Sort
    Understøttet placering Indendørs
    VESA montering Ja
    Skærm form Flad
    Farve på ramme Black
    Præstation
    Formål Universel
    Kode for international beskyttelse (IP) IP30
    HDCP-version 2.2
    Strømstyring
    Strømforbrug (maks.) 1300 W
    Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
    Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
    Computersystem
    Computersystem Ja
    Indbygget processer Ja
    Computersystem type System på chip (SoC)
    Processorkerner 8
    Operativsystem installeret WebOS
    Vægt & størrelser
    Skærmbredde 3005 mm
    Skærm, dybde 29,9 mm
    Skærm, højde 1692,5 mm
    Skærm, vægt 108,5 kg
    Emballage indhold
    Fjernbetjening inkluderet Ja
    Driftsbetingelser
    Driftstemperatur (T-T) 0 - 40 °C
    Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 10 - 90%