LG 55UN640S0LD skilte display Digital fladpaneldisplay 139,7 cm (55") LCD Wi-Fi 400 cd/m² 4K Ultra HD Blå WebOS
Varenummer: 55UN640S0LD
LG 55UN640S0LD. Produktdesign: Digital fladpaneldisplay. Skærm diagonal: 139,7 cm (55"), Skærmteknologi: LCD, Skærmopløsning: 3840 x 2160 pixel, Skærmens lysstyrke: 400 cd/m², HD-type: 4K Ultra HD. Wi-Fi. Operativsystem installeret: WebOS. Produktfarve: Blå
Mere information
Bedst sælgende i Public Displays
  • LG TV Signage with Essential Function
    Superb Picture Quality with Ultra HD Resolution
    Improved Design with Slim Depth
    * 'LG Conventional' refers to LG UT640S series.
    High-Performance with LG webOS22
    * SoC : System On Chip
    ** GUI : Graphical User Interface
    Embedded Content & Group Management
    Versatile Content Management with LG SuperSign CMS
    * LG SuperSign CMS is sold separately
    Easy Group Control
    Compatible with AV Control Systems
    * Initial setting from display is required for Crestron Connected® compatibility.
    ** Network based control
    Compatible with Video Conference System
    * Cisco compatibility will be certified in Q3 of 2023.
    ** Using an HDMI cable connection (HDMI cable is optional)
    Display Power Management Support
    Real-time Promotion & Content Sharing
    Wireless Access Point
    Easy Menu Setup for Vertical Needs
    UN640S series increases users' convenience by organizing frequently used menus* by industry.
    * Pre-set Support Vertical : Corporate / Government / Retail, Meeting room
    Real-time LG ConnectedCare Service
  • Display
    Skærm diagonal 139,7 cm (55")
    Skærmteknologi LCD
    Skærmopløsning 3840 x 2160 pixel
    Skærmens lysstyrke 400 cd/m²
    HD-type 4K Ultra HD
    Berøringsskærm Ingen
    Naturligt aspektforhold 16:9
    Skærm diagonal (metrisk) 138 cm
    High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
    HDR-teknologi (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10 Pro (HDR10 Pro), Hybrid Log-Gamma (HLG)
    Oprindelig opdateringshastighed 60 Hz
    Porte & Grænseflader
    Antal HDMI-porte 3
    DVI-port Ingen
    Antal DisplayPorts 0
    USB-port Ja
    HDMI-version 2.0
    Antal USB-porte 1
    USB version 2.0
    Ethernet LAN-porte (RJ-45) 1
    Antal højttalerudgange 1
    RS-232C Ja
    Audio Return Channel (ARC) Ja
    RF-indgang 2
    Lyd
    Indbyggede højttaler(e) Ja
    Udgangseffekt (RMS) 20 W
    Design
    Produktdesign Digital fladpaneldisplay
    Produktfarve Blå
    Understøttet placering Indendørs
    VESA montering Ja
    Farvenavn Ashed Blue
    Orientering Vandret
    Panel montering grænseflade 200 x 200 mm
    Facet bredde (bund) 1,99 cm
    Facet bredde (side) 1,28 cm
    Facet bredde (øverste) 1,28 cm
    Præstation
    Formål Universel
    TV-tuner, integreret Ja
    Format til analogt signal PAL, SECAM
    System for digitalt signalformat DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
    Browsing Ja
    Strømstyring
    Strømforbrug (typisk) 128 W
    Strømforbrug (standby) 0,5 W
    Strømforbrug (maks.) 155 W
    Energieffektivitetsklasse (SDR) G
    Energieffektivitetsklasse (HDR) G
    Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 79 kWh
    Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 113 kWh
    Vekselstrømsindgangsspænding 100-240 V
    Vekselstrømsindgangsfrekvens 50-60 Hz
    Computersystem
    Operativsystem installeret WebOS
    Version af operativsystem 22
    Vægt & størrelser
    Skærmbredde 1235 mm
    Skærm, dybde 57,5 mm
    Skærm, højde 715 mm
    Skærm, vægt 14 kg
    Bredde (med stativ) 1235 mm
    Dybde (med stativ) 232 mm
    Højde (med stativ) 772 mm
    Vægt (med stativ) 14,2 kg
    Emballeringsdata
    Pakkebredde 1360 mm
    Pakkedybde 162 mm
    Pakkehøjde 810 mm