Brother DCP-L3560CDW Multifunktionsprinter LED A4 600 x 2400 dpi 26 sider pr. minut Wi-Fi
Varenummer: DCP-L3560CDW
Mere information
Bedst sælgende i Printere og Scannere
  • Kontor- og hjemmemiljøet ændrer sig løbende med det mål at øge effektiviteten og produktiviteten. Vær sikker på, at du har en pålidelig enhed, der printer hurtigt og nemt, med: • Dobbeltsidet print op til 10 sider/min. • Scan op til 27 ipm3 • 8,8 cm farvetouchscreen • Gigabit ethernet, 5 GHz wi-fi og USB • 512 MB intern hukommelse • 50-arks automatisk dokumentføder (ADF)11 • 250-arks papirskuffe11 • Leveres med tonere til op til 1.000 sider i sort og farve. Mulighed for store tonere til op til 3.000 sider i sort og 2.300 sider i farve8
  • Printhastighed
    Udskrivningsteknologi LED
    Udskrivning Farveudskrivning
    Duplex udskrivning Ja
    Maksimal opløsning 600 x 2400 dpi
    Udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) 26 sider pr. minut
    Duplex udskrivningstilstand Automatisk
    Udskrivningshastighed (farve, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) 26 sider pr. minut
    Tid til første side (sort, normal) 13,5 sek./side
    Sikker udskrivning Ja
    Kopiering
    Kopiering Farvekopiering
    Duplekskopiering Ingen
    Maksimal kopiopløsning 600 x 600 dpi
    Scanning
    Scanning Farvescanning
    Duplex scanning Ingen
    Optisk scanningsopløsning 1200 x 1200 dpi
    Scanner type Flatbed & ADF scanner
    Optisk scanningsopløsning (ADF) 600 x 600 dpi
    Scanningsteknologi CIS
    Scan til E-mail, FTP, Fil, Network folder
    Scanningshastighed (farve) 21 sider pr. minut
    Input farvedybde 48 Bit
    Output farvedybde 24 Bit
    Input gråtoneskala dybde 16 Bit
    Output gråtoneskala dybde 8 Bit
    Fax
    Fax Ingen
    Funktioner
    Maksimal driftscyklus 3000 sider pr. måned
    Duplex-funktioner Udskriv
    Antal printpatroner 2
    Udskrivning af farver Sort, Blå, Magenta, Gul
    Sidebeskrivelsessprog BR-Script 3, PCL 5c, PCL 5e, PCL 6, PDF 1.7
    Oprindelsesland Vietnam
    Kapacitet for input & output
    Samlet antal inputbakker 1
    Samlet inputkapacitet 250 ark
    Samlet outputkapacitet 150 ark
    Automatisk dokumentføder (ADF) Ja
    Automatisk dokumentføder (ADF) indgangskapacitet 50 ark
    Papirhåndtering
    Maksimal ISO A-serie papirstørrelse A4
    Medietyper til papirbakke Kuverter, Genbrugspapir, Tykt papir, Tyndt papir
    ISO A-serie, størrelser (A0...A9) A4, A5, A6
    ISO B-serie, størrelser (B0...B9) B5
    Ikke-ISO udskriftsmedier størrelse Folie, Legal, Brev
    JIS B-seriens størrelser (B0…B9) B5
    Kuverter størrelser C5, Com-10, DL, Monarch
    Brugerdefineret mediebredde 76,2 - 216 mm
    Brugerdefineret medielængde 116 - 355,6 mm
    Porte & Grænseflader
    Direkte udskrivning Ja
    USB-port Ja
    Antal USB 2.0-porte 1
    Netværk
    Wi-Fi Ja
    Ethernet LAN Ja
    Kabelteknologi 10/100/1000Base-T(X)
    Ethernet LAN-datahastigheder 10,100,1000 Mbit/s
    Wi-Fi-standarder 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
    Wi-Fi Direct Ja
    Præstation
    Intern hukommelse 512 MB
    Design
    Produktfarve Sort, Hvid
    Markedspositionering Hjemmekontor
    Indbygget skærm Ja
    Skærm LCD
    Skærm diagonal 8,89 cm (3.5")
    Kontroltype Berøring
    Farveskærm Ja
    Strømstyring
    Strømforbrug (udskrivning) 560 W
    Strømforbrug (kopiering) 560 W
    Strømforbrug (klar) 70 W
    Strømforbrug (dvale) 10 W
    Strømforbrug (slukket) 0,04 W
    Energy Star-typisk elektricitetsforbrug (TEC) 0,41 kWh/uge
    Vekselstrømsindgangsspænding 220 - 240 V
    Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
    Vægt & størrelser
    Bredde 536 mm
    Dybde 533 mm
    Højde 497 mm
    Vægt 20,3 kg
    Emballeringsdata
    Pakkebredde 497 mm
    Pakkedybde 536 mm
    Pakkehøjde 533 mm
    Pakkevægt 23,3 kg
    Logistik data
    Pallens bruttohøjde 17,4 cm
    Pallens bruttovægt 297,1 kg
    Hovedkasser pr. palle (udvendigt) 12 stk
    Lag pr. palle 3 stk
    Produkter pr. palle 12 stk
    Tekniske detaljer
    Hovedkasser pr. pallelag (udvendigt) 4 stk
    Palletype 1200 x 1000 mm