APC PPS500-GR Bærbar energistation Lithium-Ion (Li-Ion) 749 W 5,5 kg
Varenummer: PPS500-GR
APC PPS500-GR. Batteriteknologi: Lithium-Ion (Li-Ion), Opladningskilde: Vekselstrøm, DC, Batterikapacitet: 517 Wh. Produktfarve: Sort, Grøn, Husmateriale: Plast, Skærmtype: LCD. Inputgrænseflade: DC, AC udgange, antal: 2 AC stikkontakt(er), USB-stik type: USB Type-A, USB Type-C. Bredde: 198,1 mm, Dybde: 203,2 mm, Højde: 248,9 mm. Kabler inkluderet: Vekselstrøm
Mere information
  • Schneider Electric's OffGrid Portable Power Station is designed for outdoor enthusiasts and home users to provide consistent, reliable power whenever you need it - anytime, anywhere. Weighing 5.5 kg (12.1 lb), the Portable Power Station is compact for easy portability without compromising durability. It features 2 pure sine wave AC outlets, 3 USB-A ports, 2 DC5521 outlets, one car port, and 2 USB-C PD ports up to PD60W. The Portable Power Station comes with three ways to recharge: wall, solar, and car. It takes ~7 hours to fully charge via wall outlet, or 3 hours by connecting it to the optional 200W solar panel accessory. Designed with sustainability in mind, the Portable Power Station has casing made with 60% post-consumer recycled plastic and comes in sustainable packaging. It comes with a 2 year warranty for your peace of mind.
  • Præstation
    Batteriteknologi Lithium-Ion (Li-Ion)
    Opladningskilde Vekselstrøm, DC
    Batterikapacitet 517 Wh
    Hurtig opladning Ja
    Hurtig opladningsteknologi Power Delivery, Quick Charge 1.0
    Total udgangseffekt 749 W
    AC-udgangseffekt 500 W
    Bølgeform Ren sinus
    DC-indgangseffekt 200 W
    DC-udgangseffekt 249 W
    Indgangsspænding 190 - 265 V
    USB Type-A-udgangseffekt 12 W
    USB strømforsyning Ja
    USB strømforsyning op til 60 W
    Trådløs opladning Ja
    Design
    Indbygget skærm Ja
    Produktfarve Sort, Grøn
    Husmateriale Plast
    Skærmtype LCD
    LED-indikatorer Ja
    Bærehåndtag Ja
    Porte & Grænseflader
    Inputgrænseflade DC
    AC udgange, antal 2 AC stikkontakt(er)
    USB-port Ja
    USB-stik type USB Type-A, USB Type-C
    USB A udgangsporte 3
    Antal USB type-C-porte 2
    Type af DC-udgangsport 5521
    Antal DC-outputmængder 2
    Driftsbetingelser
    Opbevaringstemperatur (T-T) -20 - 70 °C
    Vægt & størrelser
    Bredde 198,1 mm
    Dybde 203,2 mm
    Højde 248,9 mm
    Vægt 5,5 kg
    Emballage indhold
    Kabler inkluderet Vekselstrøm
    Brugervejledning Ja
    Emballeringsdata
    Pakkebredde 238 mm
    Pakkedybde 322 mm
    Pakkehøjde 327 mm