StarTech.com SFP-10G-BX20D-I-ST modul til netværksmodtager Fiberoptisk 10000 Mbit/s SFP+
Varenummer: SFP-10G-BX20D-I-ST
.
DKK 11.815,00 / Stk
DKK 9.452,00 ekskl. moms
  •  
StarTech.com SFP-10G-BX20D-I-ST. SFP modtagertype: Fiberoptisk, Maksimal dataoverførselshastighed: 10000 Mbit/s, Grænsefladetype: SFP+. Produktfarve: Sølv, Mærke kompatibilitet: Cisco, Kompatible produkter: SFP-10G-BX20D-I. Bredde: 58,4 mm, Dybde: 13,9 mm, Højde: 12,6 mm. Antal produkter inkluderet: 1 stk, Pakkebredde: 90 mm, Pakkedybde: 115 mm. Hovedkassens bredde (udvendigt): 90 mm, Hovedkassens længde (udvendigt): 115 mm, Hovedkassen højde (udvendigt): 31 mm


Mere information

  • 10 Gbps | Single Mode Fiber | LC | 20 km (12.4 mi) | Lifetime WarrantyThe SFP-10G-BX20D-I-ST is a Cisco SFP-10G-BX20D-I compatible downstream fiber SFP+ transceiver which pairs with StarTech.com's SFP-10G-BX20U-I-ST. They are designed, programmed and tested to work with 10GBASE-BX compatible Cisco switches and routers. The SFP+ transceiver module supports a maximum distance of up to 20 km (12.4 mi) and delivers dependable 10 GbE connectivity over fiber cabling.Technical Specifications:• Wavelength: 1330nmTx/1270nmRx• Maximum Data Transfer Rate: 10Gbps• Type: Single Mode Fiber• Connection Type: LC Connector• Maximum Transfer Distance: 20 km (12.4 mi)• Power Consumption: Low power consumption• DDM: YesThis SFP+ fiber module is hot-swappable, making upgrades and replacements seamless by minimizing network disruptions.StarTech.com SFPsAll StarTech.com SFP & SFP+ transceiver modules are backed by a lifetime warranty and free lifetime multilingual technical support. StarTech.com offers a wide variety of SFP modules and direct-attach SFP Cables, providing the convenience and reliability you need to ensure dependable network performance.The StarTech.com Advantage

  • Præstation
    SFP modtagertype Fiberoptisk
    Maksimal dataoverførselshastighed 10000 Mbit/s
    Grænsefladetype SFP+
    Enkelttilstand fiber (SMF) understøttet Ja
    Multitilstand fiber (MMF) understøttet Ingen
    Fiber optisk strømstik LC
    SFP transceiver standard BX-D
    Maksimal overførselsafstand 20000 m
    Tx bølgelængde (maks) 1330 nm
    Rx bølgelængde (maks) 1270 nm
    Digital diagnose overvågning (DDM) Ja
    Funktioner
    Produktfarve Sølv
    Hot-swap Ja
    Mærke kompatibilitet Cisco
    Kompatible produkter SFP-10G-BX20D-I
    Certificering CE, FCC, REACH
    Vægt & størrelser
    Bredde 58,4 mm
    Dybde 13,9 mm
    Højde 12,6 mm
    Vægt 24 g
    Emballeringsdata
    Antal produkter inkluderet 1 stk
    Pakkebredde 90 mm
    Pakkedybde 115 mm
    Pakkehøjde 31 mm
    Pakkevægt 50 g
    Tekniske detaljer
    Bæredygtighedscertifikater RoHS
    Logistik data
    Hovedkassens bredde (udvendigt) 90 mm
    Hovedkassens længde (udvendigt) 115 mm
    Harmoniseret systemkode (HS) 85369010
    Hovedkassen højde (udvendigt) 31 mm
    Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) 1 stk