StarTech.com US1GA30SXSC netværkskort Fiber 1000 Mbit/s
Varenummer: US1GA30SXSC
Mere information
Bedst sælgende i Netkort og Adaptere
  • Connect to a fiber Gigabit Ethernet optic network through your laptop’s USB-A port
    Fiber-optic SC port
    Secure fiber-to-the-desk connectivity
    Easy portability
    Plug and play
    Enhance Productivity and Device Management with the StarTech.com Connectivity Tools Application
    Mac Address Pass-Through Utility : To improve network security.
    The US1GA30SXSC is backed by a StarTech.com 2-year warranty and free lifetime technical support.
    The StarTech.com Advantage
  • Porte & Grænseflader
    Forbindelsesteknologi Ledningsført
    Værtsgrænseflade USB
    Grænseflade Fiber
    Fiberkanal porte 1
    Fiber optisk strømstik SC
    PCI version 3.0
    Netværk
    Maksimal dataoverførselshastighed 1000 Mbit/s
    Netværksstandarder IEEE 802.1Q, IEEE 802.3z
    Fiber ethernet kabelteknologi 1000BASE‑SX
    Wake-on-LAN klar Ja
    VLAN mærkning Ja
    Maksimal driftstilstand 550 m
    Design
    Intern Ingen
    Produktfarve Sort
    Plug and play Ja
    LED-indikatorer Aktivitet, Link, Strøm
    Strømstyring
    USB-drevet Ja
    Systemkrav
    Understøttede Linux-operativsystemer Ja
    Driftsbetingelser
    Driftstemperatur (T-T) 0 - 60 °C
    Opbevaringstemperatur (T-T) -10 - 70 °C
    Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 5 - 90%
    Vægt & størrelser
    Bredde 55 mm
    Dybde 260 mm
    Højde 20 mm
    Vægt 100 g
    Emballeringsdata
    Pakkebredde 170 mm
    Pakkedybde 142 mm
    Pakkehøjde 30 mm
    Pakkevægt 54 g
    Tekniske detaljer
    Compliance-certifikater CE, RoHS
    Logistik data
    Harmoniseret systemkode (HS) 85176990
    Hovedkassens bredde (udvendigt) 300 mm
    Hovedkassens længde (udvendigt) 590 mm
    Hovedkassen højde (udvendigt) 355 mm