ATEN CS1144DPH4-AT-G KVM Switch Sort
Varenummer: CS1144DPH4-AT-G
ATEN CS1144DPH4-AT-G. Tastatur porttype: USB, Mus porttype: USB, Video porttype: HDMI/DisplayPort. HD-type: 5K Ultra HD, Maksimal opløsning: 5120 x 2880 pixel, Video båndbredde: 60 Hz. Produktfarve: Sort, Husmateriale: Metal. Strømkilde: DC, Indgangsspænding: 100 - 240 V, Vekselstrømsindgangsfrekvens: 50 - 60 Hz. Bredde: 144,9 mm, Dybde: 245 mm, Højde: 60 mm
Mere information
    To fulfill different customer demands, ATEN PSD PP v4.0 Universal Secure KVM Switches offer a wide range of options, including 2-port and 4-port, CAC and Non-CAC models, and support for DisplayPort or HDMI interfaces through a single combo connector. ATEN PSD PP v4.0 Universal Secure KVM Switches also provide customers with the flexibility to connect single or dual displays, providing superior video quality up to 5K (5120 x 2880 @ 60Hz) 1. 5K resolution provides greater screen real estate and sharper detail, allowing users to view multiple classified sessions, monitoring dashboards, or data-intensive applications side by side with uncompromised clarity. This enhanced visual precision helps minimize task-switching and potential errors, improving both operational accuracy and overall productivity in mission-critical or security-conscious workplaces.
  • Porte & Grænseflader
    Antal kontrollerede computere 2
    Tastatur porttype USB
    Mus porttype USB
    Video porttype HDMI/DisplayPort
    Konsol porte 3ˌ5 mm hovedtelefon, HDMI, DisplayPort, USB A
    Antal HDMI-porte 8
    Antal DisplayPorts 8
    Antal USB 2.0 Type-B porte 4
    Antal USB 2.0 type-A hub porte 2
    USB-stik type USB Type-A, USB Type-B
    Antal RJ-11-porte 1
    DC-in-stik Ja
    Præstation
    HD-type 5K Ultra HD
    Maksimal opløsning 5120 x 2880 pixel
    Video båndbredde 60 Hz
    Maksimal opdateringshastighed 144 Hz
    Design
    Stativ-montering Ingen
    Produktfarve Sort
    Husmateriale Metal
    LED-indikatorer Ja
    Trykknap Ja
    Display
    Indbygget skærm Ingen
    Strømstyring
    Strømkilde DC
    Indgangsspænding 100 - 240 V
    Vekselstrømsindgangsfrekvens 50 - 60 Hz
    Indgangsstrøm 1.2 A
    Udgangsspænding 12 V
    Strømforbrug (typisk) 29,16 W
    Driftsbetingelser
    Driftstemperatur (T-T) 0 - 40 °C
    Opbevaringstemperatur (T-T) -20 - 60 °C
    Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 0 - 80%
    Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) 0 - 80%
    Vægt & størrelser
    Bredde 144,9 mm
    Dybde 245 mm
    Højde 60 mm