StarTech.com ST4300USB3V2-UE interface hub USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C 5000 Mbit/s Sort
Varenummer: ST4300USB3V2-UE
StarTech.com ST4300USB3V2-UE. Værtsgrænseflade: USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C, Hub-grænseflader: USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A. Dataoverførselshastighed: 5000 Mbit/s, Produktfarve: Sort, Husmateriale: Plast. Strømforbrug (typisk): 24 W, Indgangsspænding: 1 V, Indgangsstrøm: 0.7 A. Bredde: 52 mm, Dybde: 101 mm, Højde: 16,5 mm. Antal pr. pakke: 1 stk, Pakkebredde: 200 mm, Pakkedybde: 147 mm
Mere information
Bedst sælgende i Hubs
    Fast Charge, Even Without a Host
    The dedicated BC 1.2 fast‑charge port delivers up to 1.5A (7.5W) and supports CDP for data and charging or DCP for charging when the hub isn't connected to a computer. A 24W total power budget is shared across all ports for reliable device charging.
    Reliable, Self‑Powered Operation
    Powered by the included 24W external adapter, the self‑powered hub ensures stable performance even with multiple devices connected. Built‑in overcurrent and overvoltage protection helps reduce device dropouts and protects the host system, while support for Wake on USB and USB event monitoring enhances manageability.
    Easy Integration
    Sustainable Design
  • Porte & Grænseflader
    Porte, antal 4
    Værtsgrænseflade USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C
    Hub-grænseflader USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A
    Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte 4
    DC-in-stik Ja
    Funktioner
    Dataoverførselshastighed 5000 Mbit/s
    Produktfarve Sort
    Husmateriale Plast
    LED-indikatorer Ja
    Kabel kappemateriale Termoplastisk elastomer (TPE)
    Kabellængde 1 m
    Strømstyring
    Strømforbrug (typisk) 24 W
    Indgangsspænding 1 V
    Indgangsstrøm 0.7 A
    Udgangsspænding 12 V
    Udgangsstrøm 2 A
    Vægt & størrelser
    Bredde 52 mm
    Dybde 101 mm
    Højde 16,5 mm
    Vægt 55,9 g
    Emballeringsdata
    Antal pr. pakke 1 stk
    Pakkebredde 200 mm
    Pakkedybde 147 mm
    Pakkehøjde 49 mm
    Emballage indhold
    Grænseflade-adaptere inkluderet USB Type-C hunstik - USB Type-A hanstik
    AC-adapter inkluderet Ja
    Inkluderede strømstik typer UK, EU
    Kabler inkluderet USB Type-C til USB Type-C
    Driftsbetingelser
    Driftstemperatur (T-T) 0 - 40 °C
    Opbevaringstemperatur (T-T) -20 - 60 °C
    Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 0 - 90%
    Præstation
    Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) 117452 t
    Logistik data
    Hovedkassens bredde (udvendigt) 430 mm
    Hovedkassens længde (udvendigt) 275 mm
    Hovedkassen højde (udvendigt) 325 mm